Švédské minidomky: Studentské bydlení trochu jinak

Studentské bydlení ve Švédsku 1

Autor: internet

Velmi originální projekt samostatného bydlení pro studenty byl nedávno spuštěn ve švédském městě Lund. Místní studenti si tam za přijatelnou cenu mohou pronajmout vlastní moderní minidomky.

Studentské bydlení ve Švédsku 2
Když se řekne "studentské bydlení", většina z nás si pravděpodobně po právu představí neosobní a stísněné koleje nebo starší pronajatý byt, který dohromady sdílí čtyři až pět studentů. Vzhledem k výši nákladů na bydlení jsou tyto dvě varianty opravdu nejčastějším řešením u studentů, kteří se za studiem stěhují do jiného města.
Samostatné bydlení - splněný sen

Studentské bydlení ve Švédsku 3
Bydlet ve studentských letech sám a ještě k tomu ve vlastním, je dnes velký luxus. To platí nejen pro Čechy, ale také pro Švédsko. A právě tam se společnost AF Bostäder rozhodla mladým lidem umožnit dostupné a zcela oddělené bydlení pro studentská léta.

ČTĚTE TAKÉ:

Jedná se o samostatné obytné jednotky, které mají sice jen několik málo metrů čtverečních (v průměru asi 10 až 12 m²), ale přesto disponují vším, co by samostatné bydlení mělo mít. Uvnitř každého studentského minidomku se nachází malý kuchyňský koutek s vařičem, jídelní koutek, sprcha, postel v mezipatře a pod ní prostor vyhrazený pro ničím nerušené studium.

Nižší nájemné

Studentské bydlení ve Švédsku 4
Podnájem tohoto studentského domku vychází na 370 dolarů (v přepočtu asi 7 tisíc korun) na měsíc, což je téměř o polovinu méně, než kolik studenty stojí ve Švédsku společné ubytování. Nájemníci se společně s podpisem nájemní smlouvy zavazují k psaní blogu o svém životě v tomto experimentálním typu bydlení.

Zdroj: TheLocal.se, Inhabitat.com

Komentáře

Načítám komentáře...