Světová architektura: moderní luxus nad Petrohradem

Penthouse v Petrohradu

Autor: Oficiální zdroj

Dnes vás pozveme do Petrohradu. Pěkně nahoru, vysoko, tam, kde sídlí jeden z velmi bohatých mužů Ruska. Jeho penthouse byt je dokonalou ukázkou kompletní stavby bytu na míru.

Za tímto projektem stojí ST Design a berlínské architektonické středisko NPS Tchoban Voss. Co má berlínské studio společné s Petrohradem? Asi to, že majitelem je Rus – Sergei Tchoban. Ten má za sebou už několik zajímavých projektů a s majitelem bytu ho prý pojí osobní přátelství.

Byt je vskutku velkorysý. Má tři patra. Nejspodnější je určeno pro majitele jako jeho obytná zóna. Jde vlastně o velký loft. Nad ním je pak patro pro zábavu a práci. Najdeme tu velký sál s televizemi, bar, obývací pokoj, pánský pokoj apod. Třetí patro pak je věnováno výhledu na Petrohrad. Jsou tu dvě velké terasy a pak zasklené pokoje, které poskytují neuvěřitelný výhled na celý historický Petrohrad.

Na celém bytě je jasné to, že je dělaný na míru. Jen pár kusů nábytku je sériových, ale jinak jde ve většině případů o jednotlivý kusový nábytek vyráběný podle unikátního designérského návrhu. Samozřejmostí jsou špičkové materiály, jako například onyxové stínidlo na centrálním lustru v kopuli.

Banner Dům a Zahrada

Komentáře

Načítám komentáře...