Velikonoce svátky jara

Velikonoce svátky jara

S nedělí po prvním jarním úplňku přicházejí pohyblivé svátky jara - Velikonoce. Svátky, které oslavují jarní slunovrat, odchod zimy a „znovuzrození“ přírody a všeho živého. Snad žádné jiné svátky v roce nejsou více spojovány s optimismem nových začátků jako právě Velikonoce. A jelikož už dnes máme Velký pátek a...

S nedělí po prvním jarním úplňku přicházejí pohyblivé svátky jara - Velikonoce. Svátky, které oslavují jarní slunovrat, odchod zimy a „znovuzrození“ přírody a všeho živého. Snad žádné jiné svátky v roce nejsou více spojovány s optimismem nových začátků jako právě Velikonoce. A jelikož už dnes máme Velký pátek a Velikonoční pondělí se kvapem blíží, řekneme si jak si na Boží hod velikonoční rozveselit stůl a nechat vstoupit jaro do interiéru.

Květy a vajíčka patří k vítání jara
K vítání jara a k velikonočním svátkům patří květy a vajíčka veselých barev. Základem velikonoční dekorace by měla však zůstat barva bílá a žlutá symbolizující nový život. Dobře se tedy při přípravě dekorací uplatní narcisy, ať již plnokvěté s bílým či žlutým odstínem nebo bílé se žlutým středem. Doplňovat ji mohou oblíbené tulipány, těch nejroztodivnějších barev. A kromě tulipánů a narcisek můžeme k aranžmá použít i irisy, sasanky a různé čerstvé větvičky rovněž symbolizující jaro. A neměli bychom zapomenout na vajíčka, která by rovněž měla patřit do velikonoční výzdoby, neboť symbolizují rodící se život.

Typy na velikonoční výzdobu
Vesele a svěže bude na stole vypadat velikonoční kytice naaranžovaná ze sytě červených tulipánů, plnokvětých žlutých narcis a mladých větviček břízy. Hravě a nezbedně pak bude v jednobarevné váze vypadat aranžmá z bílých gerber, různobarevných tulipánů a žluté kručinky či větviček zlatého deště. Originálně zapůsobí květiny naaranžované v na stranu postavené nádobě. Pro aranžování se v tomto případě osvědčí navlhčený florex. Z květin pak například narcisy, hyacinty, modřence doplněné větvičkami břečťanu, můžeme využít i zahradních sedmikrásek.

Jako pěkná dekorace může rovněž působit aranžmá z drobných kvítků a skořápek. Hezky a něžně budou působit jarní kvítky naaranžované
na bílém ubrousku. Barvu a kombinaci květů v takovém případě přizpůsobíme barvě talířů a prostírání. Můžeme si i vytvořit věneček připomínající hnízdo, které naaranžuje z větviček břízy spletených do kruhu, větviček forzýtie, něžných zahradních sedmikrásek, bílých vajec a pírek, nejlépe husích.

Možností jak si vyzdobit jarní tabuli je skutečně mnoho a záleží jen na fantazii každého z nás. Zde se totiž fantazii meze nekladou.

Komentáře

Načítám komentáře...