Ve skandinávském stylu

Ve skandinávském stylu

Skandinávské interiéry jsou pro nás v poslední době silnou inspirací. Jsou velmi odlišné od těch našich. Interiér ve skandinávském stylu je postaven na světlých barvách, které se kombinují s přírodními zemitými barvami a pro oživení se přidávají například červené odstíny. Použité materiály, třeba látky, ale i různé...

Skandinávské interiéry jsou pro nás v poslední době silnou inspirací. Jsou velmi odlišné od těch našich. Interiér ve skandinávském stylu je postaven na světlých barvách, které se kombinují s přírodními zemitými barvami a pro oživení se přidávají například červené odstíny. Použité materiály, třeba látky, ale i různé drobné doplňky, mají rovněž osobitý design.

Kouzlo takových interiérů vychází z jejich harmonie a možná je to i proto, že jejich neodmyslitelnou součástí jsou rostliny. Jednou z těch, která se ke skandinávskému stylu velmi dobře hodí, je juka (Yucca elephantipes). Charakterizuje ji silný hnědý kmen a bohatý chochol zelenostříbrných listů.

Pokud nahlédneme designérům „pod prsty“, zjistíme, že zajímavým prvkem, který používají, bývá symetrické umístění rostlin v interiéru. Pokud se rozhodneme, že si interiér obývacího pokoje vyzdobíme například jukou, zvolíme si stálý bod, z kterého se na obývací pokoj díváme, tedy například ze vstupní chodby. A pak symetricky umístíme v obývacím pokoji juky dvě.

Juka je víceméně nenáročnou rostlinou. Vyžaduje dostatek světla, v létě se jí nejlépe daří venku na slunečné terase, v zimě preferuje teplotu okolo 10oC. Během léta by se měla pravidelně hnojit.

Výška této rostliny závisí na délce kmínku. Může se pohybovat od 15 do 120 cm. Růžice listů má v průměru 25 cm. S postupujícím věkem se zvětšuje pouze růžice listů, kmínek již neroste.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...