Styl Fun & Energy a nová síla rostlin

Styl Fun & Energy a nová síla rostlin

Možná, že vás také už nudí všechny tlumené přírodní tóny, rustikální dřevo a decentní doplňky. Pak je nový styl Fun & Energy ve výzdobě interiéru právě pro vás: aktivní, vzrušující a hlavně prosluněný. Je to charakteristika stylu, A jak se tento trend promítá do interiérů? Z odvážné kombinace vzorů a motivů vyzařuje...

Možná, že vás také už nudí všechny tlumené přírodní tóny, rustikální dřevo a decentní doplňky. Pak je nový styl Fun & Energy ve výzdobě interiéru právě pro vás: aktivní, vzrušující a hlavně prosluněný. Je to charakteristika stylu,
A jak se tento trend promítá do interiérů? Z odvážné kombinace vzorů a motivů vyzařuje dynamika. Osvětlení se využívá překvapivým způsobem (například hodiny promítnuté na zeď). Mezi optické triky patří například závěsy a malba na zdi se stejným vzorem, nástěnné malby technikou trompe-l’oeil (malba napodobující např. skutečný výhled) a předměty, jejichž tvar je jiný zepředu a z boku. Čím více nových dojmů, tím je výzdoba veselejší!


Nebezpečná Afričanka
Sukulentní Euphorbia tirucalli získala jméno po Euphorbovi, osobním lékaři numidského krále Juby II., který objevil jedovatost (při nesprávném použití) a léčivost její mléčně bílé šťávy. Tato nenápadná rostlina se někdy považuje za vlka v rouše beránčím kvůli jedovatosti své šťávy. Preferuje slunečné stanoviště a slabší zálivku.
Rozverná paleta barev
Begónie ozdobné listem, například Begonia rex, jsou původem z Asie. Mají třepenité, nádherně vybarvené listy, z nichž některé přímo září. Běžně mají růžovou, karmínovou, stříbřitě zelenou nebo červenohnědou kresbu. Listy mohou narůst do značných rozměrů a zatěžovat vršek rostliny. Je proto vhodné begonie zasadit do robustních, širokých nádob. Vybarvení listů je nejsytější při umístění na světlém stanovišti, avšak ne na přímém slunci. Zalévá se do květináče, ale vždy je nutné přebytečnou vodu z misky vylít. Přihnojuje se každý týden.
Japonské dlaně
Fatsia japonica má ozdobné, laločnaté listy, které připomínají lidskou dlaň. Její latinský název je pravděpodobně odvozen od japonského slova hachi (osm) a odkazuje na velký počet laloků u jednotlivých listů. Fatsia vyžaduje stinné stanoviště s ne příliš vysokou teplotou, dostatečnou zálivku a týdenní přihnojování. Vyhovuje jí otírání vlhkým hadříkem, po kterém se listy pěkně lesknou.

Rodinný přítel

Pro příjemnou atmosféru
Rostliny rodu Tillandsia jsou tvarově velmi rozmanité. Často rostou epifyticky na jiných oC. Jelikož pochází z džungle, nesnáší přímé slunce. V interiéru nebo v létě na balkóně pomáhají vytvořit příjemnou atmosféru. Při umístění venku lépe snáší slunce než za sklem.

Komentáře

Načítám komentáře...