Nová kolekce Osmanyho Laffity - tentokrát však nábytku

Nová kolekce Osmanyho Laffity - tentokrát však nábytku

Poslední zářijovou neděli byla poprvé v České republice představena nová kolekce nábytku, jejímž autorem je světově uznávaný kubánský návrhář žijící v Praze Osmany Laffita. Vernisáže se zúčastnily mimo jiné i Ivana Trump a bývalá první dáma Dagmar Havlová. Po výrazných a nepřehlédnutelných kolekcích pret-a-porter a...

Poslední zářijovou neděli byla poprvé v České republice představena nová kolekce nábytku, jejímž autorem je světově uznávaný kubánský návrhář žijící v Praze Osmany Laffita. Vernisáže se zúčastnily mimo jiné i Ivana Trump a bývalá první dáma Dagmar Havlová.

Po výrazných a nepřehlédnutelných kolekcích pret-a-porter a odvážné couture kreaci přichází talentovaný návrhář s dalším překvapením. Rozšiřuje své pole působnosti a na světě je série interiérového zařízení představená pod názvem Osmany Laffita casa.

„Svým zákazníkům chci nabídnout víc než jen oblečení. Rádi se obklopujeme krásnými předměty, což mě přivedlo k myšlence vytvořit vlastní řadu nábytku a bytových doplňků,“ prozrazuje Osmany. „Nyní si moji příznivci mohou sladit své životní prostředí se stylem oblékání a vnést exotiku a extravaganci do svých domovů. Móda přeci nekončí za dveřmi šatníků,“ dodává.

Od nápadu k realizaci nebylo tak daleko, proto se návrhář spojil se svou dlouholetou kamarádkou, známou návrhářkou designu, Rawyou Mansour a připravili první návrhy.
Osmany se chtěl maximálně podílet na realizaci, proto načrtl styl celé kolekce, zvolil materiály i barvy a posléze celkovou koncepci předvedl egyptské společnosti Ramsco, která pod vedením Rawyi vyrobila celou kolekci.

Nečekaná spojení
Výsledkem jejich společné práce je exotická a glamour kolekce plná rozmařilých odstínů, rafinovaných detailů a nečekaných kombinací. Celkový dojem vytváří hřejivou atmosféru, ve které se snoubí hojnost Orientu s karibským temperamentem. Návrhářské duo se koncentrovalo na vytvoření ucelené linie pro extravagantní a stylové bydlení, ve které naleznete mj. nábytek, jídelní soupravy, koupelnové sady, polštáře a ozdobné bytové doplňky.

Vycházíme z historie
Osmany Laffita casa se rozděluje podle stylu do několika kategorií. „Záměrem je přiblížit kolekci náročné klientele, která se nespokojí jen tak s něčím a vyhledává originalitu a nevšednost,“ vysvětluje Osmany. Spojení dvou výrazných osobností dalo vzniknout kosmopolitní a nadčasové kolekci. Tvary a zdobné detaily inspirované slavnou érou císaře Napoleona kontrastují s divokými africkými vzory a jemné smetanové a zlatavé odstíny přibližují empírové linie současnosti. Bohatá historie Středomoří se zde setkává s latinskoamerickou spontánností a evropskou umírněností. „Oba nás velice zajímá historie, což je patrné v celé kolekci,“ doplňuje Rawya Mansour. Zalíbení ve viktoriánské době zkombinovali se současnými nároky na komfort, flexibilitu a originalitu. Zrodila se tak jedinečná linie plná nečekaných detailů, pohodlných tvarů a moderních potisků.

-Lucie Holá-

Komentáře

Načítám komentáře...