Jaké bude jaro aneb květinová romantika

Jaké bude jaro aneb květinová romantika

Nemůžete se dočkat příchodu jara?... Až vzduch provoní svěží vánek a sluneční paprsky začnou probouzet vše k životu? Děláte si představy o tom, jaké že to letošní jaro bude? My to již víme, nebo lépe řečeno víme, jaké s sebou jaro přinese květinové trendy… Jaké tedy bude? Nadcházející jaro bude ve znamení spojení...

Nemůžete se dočkat příchodu jara?... Až vzduch provoní svěží vánek a sluneční paprsky začnou probouzet vše k životu? Děláte si představy o tom, jaké že to letošní jaro bude? My to již víme, nebo lépe řečeno víme, jaké s sebou jaro přinese květinové trendy…

Jaké tedy bude?
Nadcházející jaro bude ve znamení spojení zranitelného a ostrého. Rozehraje romantickou hru plnou protikladů, kterou spolu se zápalem hrají přátelé i milenci. Hru, která spojuje protiklady v jarní trend nazvaný Sweet Crystal (Sladký křišťál).

Typické prvky trendu
Základními prvky kytic v tomto jarním trendu se stanou plnokvěté karafiáty, tulipány v pastelových i zářivých barvách, malokvěté hvězdníky a gerbery, jemné narcisy (často s oranžovým středem) a krajkové maličké květy limonek (Limonium).

Světlé pastelové tóny se budou používat v působivém kontrastu s výraznými jasnými, téměř zářivými barvami. Odstíny barev květin budou voleny tak, aby jeden tón plynule přecházel v druhý. V některých květinových aranžmá a kyticích se uplatní třeba i jen květy kontrastních barev.

Z materiálů v trendu Sweet Crystal najde uplatnění hlavně popelín a krajka v kombinaci s lesklým plastem. Vázy z průhledného nebo barveného skla a voda obarvená na odstín květů v tomto trendu nesmí chybět.

Způsoby aranžování
Kytice se budou vázat volně a vzdušně nebo naopak přísně strukturovaně, které se jakoby ledabyle upustí do vázy. Častou dekorací bude řada miniaturních kytic ve stejných vázách uspořádaných v hravém rytmu. Některé kytice mohou vypadat téměř jako dorty lákavě nazdobené květinami svádějící k ochutnání.

Interiéry vkusně vyzdobené takovými kyticemi a květinovými aranžmá tak určitě dostanou nový vzhled. Nic není ve skutečnosti tím, čím se zdá být.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...