Květiny jarního trendu II

Květiny jarního trendu II

Jaro, jaro bláznivý, hážeš kytky do vody.... notuje si kapela Priessnitz v jedné ze svých písní. My ale dnes kytky do vody házet nebudeme. Raději si představíme další květiny z květin jarního trendu Sweet Crystal. Ukážeme si možnosti jejich kombinací a naaranžujeme je do působivých kytic a aranžmá, které nám pomohou...

Jaro, jaro bláznivý, hážeš kytky do vody.... notuje si kapela Priessnitz v jedné ze svých písní. My ale dnes kytky do vody házet nebudeme. Raději si představíme další květiny z květin jarního trendu Sweet Crystal. Ukážeme si možnosti jejich kombinací a naaranžujeme je do působivých kytic a aranžmá, které nám pomohou navodit tu správnou jarní atmosféru.

Jarní trend a germini
Germini, tedy minigerbera, si získala velkou oblibu, a tak i ona najde v květinovém trendu nadcházejícího jara široké možnosti uplatnění. V jarních kyticích a aranžmá se budou často využívat pastelově zbarvené minigerbery uvázané do miniaturního biedermeieru, který bude středem různých stylových aranžmá. V některých případech bude hrát hlavní roli jediná květina.

Gerbery budou hezky působit ve společnosti narcisů a jednoduchých liliovitých tulipánů nebo volně naaranžované proti pozadí tvořenému jasně modrou limonkou. Podle jarního trendu Sweet Crystal je lze kombinovat i s karafiáty nebo jednoduše použít k vytvoření nápadných exotických akcentů.

Široká nabídka
Barevných variant gerber je nespočet - od čistě bílé a smetanové, přes nejsvětlejší žlutou po růžovou, lila, oranžovou, hnědou a červenou. Existují jednoduché i plnokvěté odrůdy, ale i odrůdy s tmavými středy květů. Gerbera je na trhu po celý rok, ale největší množství se jí dodává na jaře.

Jako nadýchaná krajka
Limonium (limonka) již po desetiletí zůstává oblíbenou květinou. Nejčastějšími barvami jsou fialová, nachová a lila, existují však i odrůdy bílé a jasně žluté, jejichž květy vždy vypadají jako pečlivě naaranžované na rozvětvených stvolech. Divoké Limonium, lidově zvané statice, roste a kvete na zasolených pobřežních nivách. Latinský název Limonium je odvozen z řeckého slova leimon, louka. V Británii se Limonium lidově nazývá „mořská levandule“.

Limonium v novém jarním trendu
Limonium má důležitou pomocnou roli v romantickém trendu letošního jara – Sweet Crystal, v němž se náklonnost vyjadřuje zcela novým, mladistvým způsobem, často pomocí jasných barev. Na jednu stranu může být jedním z prvků mezi krajkami, plisováním a výšivkami, které znovu přicházejí do módy a lze je použít jako krajkový límec okolo kytice. Na druhou stranu jemná krajka květů limonky kontrastuje s velkými tulipány, gerberami a trubkovitými květy hvězdníku. Formálním vazbám tak dodá neformální podtón. Někdy se používá jako elegantní, nonšalantní závoj – pro tento účel je Limonium jako stvořené. Tím se dostáváme k dalšímu aspektu jarního trendu – jakési snové formalitě s lehkým nádechem neskutečnosti.

-Holandská květinářská kancelář-


Související články:
Květiny jarního trendu
Jaké bude jaro aneb květinová romantika

Komentáře

Načítám komentáře...