Jaký trend přinese léto?

Jaký trend přinese léto?

Představme si vedle sebe prvky, které se vyznačují svou „drsností“, a jako jejich protipól prvky jemné. Příkladem mohou být ostré traviny vedle jemných květů a listů, pichlavé bodláky na mezích v přívětivě zvlněné krajině. Cizokrajný a domorodý, hladký a ostnatý, drsný a přírodní, ochrana a okouzlení, ozbrojený a...

Představme si vedle sebe prvky, které se vyznačují svou „drsností“, a jako jejich protipól prvky jemné. Příkladem mohou být ostré traviny vedle jemných květů a listů, pichlavé bodláky na mezích v přívětivě zvlněné krajině. Cizokrajný a domorodý, hladký a ostnatý, drsný a přírodní, ochrana a okouzlení, ozbrojený a odzbrojující. Tak přesně tyto kontrasty spojující se v jednotný celek udávají směr letošnímu létu – trendu s názvem „Precious shields“.

Trend se nechává fascinovat přírodou. Vytvoření soukromého ráje, přirozené, samozřejmé ochrany, která dává pocit bezpečí. Protože se věnuje pozornost pocitu bezpečí, klade se zde důraz na výběr materiálů, které pomáhají takový pocit navodit. Mezi ně patří: pancíře, krunýře, ostny, skořápky. Vedle bezpečí stojí v centru pozornosti také nádherné, fascinující přírodní prvky, jako například výrazné žilky a kresby na listech či křehká krása květů a motýlích křídel. V interiéru se střídají tvrdé a měkké materiály. Trend Precious shields má slabost pro materiály, které mají neočekávaný kovový lesk, aniž by to narušilo jejich přirozený vzhled. Květiny a rostliny se kombinují s produkty nám důvěrně známými a s exotickým vzhledem. Také kontrasty materiálu zde hrají důležitou roli. Uplatňují se kombinace tvrdý/měkký, ostnatý/hladký, žilnatý/čistý bez vzoru.

Kytice a aranžmá využívající směsí „starých známých“, jako například květů hledíků nebo nevadlce, a exotických novinek - jako například leukosperma či antúrie - tyto kontrasty jedinečným způsobem podtrhují. Častým motivem, který se bude různým způsobem v aranžmá objevovat, jsou lesklé krovky brouků či křídla vážek. Lesklé materiály budou vůbec neopominutelnou součástí tohoto trendu, ať už mluvíme o používání váz anebo i květin vyznačujících se výrazným leskem - například antúrie.

Kytice v duchu tohoto trendu se často budou vázat velmi těsně. Květiny jsou obvykle uspořádány do skupin podle druhů. Totéž platí i o barvách. V mnoha případech budou kytice v jedné barvě, efekt se pak vytváří kombinací květů se světlejšími a tmavšími odstíny. Listy alokásie či antúrie, které vynikají výraznou žilnatinou, mohou s trochou fantazie připomínat motýlí křídla.

Většina váz je z kovových, hladkých nebo lesklých materiálů. Maskovacího efektu lze dosáhnout volbou váz s hnědavým vzorem připomínajícím ochranné zbarvení zvířat.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...