Nová koupelna: myjeme si ruce pohodlně?

Nová koupelna: myjeme si ruce pohodlně?

Když v nově budované koupelně už konečně máme krásnou dlažbu s podlahovým topením, nové okno, topný žebřík, zabudovanou velkou vanu a vyřešený sprchový kout, může nás přepadnout pocit, že je hotovo a že už není skoro za co utrácet. Opak je pravdou – za nábytek, umývadla a baterie můžeme klidně ještě utratit statisíce....

Když v nově budované koupelně už konečně máme krásnou dlažbu s podlahovým topením, nové okno, topný žebřík, zabudovanou velkou vanu a vyřešený sprchový kout, může nás přepadnout pocit, že je hotovo a že už není skoro za co utrácet. Opak je pravdou – za nábytek, umývadla a baterie můžeme klidně ještě utratit statisíce. Pravda ovšem také je, že v této finální fázi můžeme koupelnu uvést do provozu velmi rychle a levně. Fungovat může během pár dní. Baterie jsou sice kvalitnější ty drahé, ale je to nečekaná položka, když už je rozpočet napnutý. Rok klidně mohou sloužit ty levnější, i když se instalatéři tváří poněkud znechuceně. Důležité ale bude pro naše pohodlí něco jiného – jejich výška. Pokud jsou nízko, teprve si uvědomíme, kolikrát denně si jdeme umýt ruce!

Umývadlové varianty
Umývadlo a umývadlová baterie mohou být vzájemně v několika kombinacích, z nichž první je umývadlo i baterie připevněné na zdi. Pod takovým umývadlem máme obvykle nezávislou skříňku - fixní či mobilní. Další variantou je umývadlo na zdi a na něm upevněná stojánková baterie. Jiným řešením je umývadlová skříňka (opět s jedním či druhým typem baterie), která se přisune ke stěně.

Pohodlí bez předklánění
Pokud nechceme nic extra, ale opravdu jen připevnit umývadlo na stěnu, instalatér nám sdělí, že umývadlo „se dává“ 80 centimetrů nad zem. To samo o sobě nijak nevadí, rozdíl však pocítíme v okamžiku výměny „nástěnné“ baterie za stojánkovou. Proud vody tekoucí z baterie na stěně je mnohem výše, takže se umyjeme pohodlněji, bez předklánění a ohýbání, můžeme stát zcela rovně. Jakmile nám ovšem v nové či rekonstruované koupelně připevní do téže výšky umývadlo a osadí je stojánkovou baterií, musíme se k ní trochu ohnout. Poté, kdy jsme byli zvyklí mnohokrát za den si opláchnout ruce „nepřímeni“ a rovně stojící, je to nepříjemné překvapení. Je to ale samozřejmě řešitelné, jen na to myslet předem. Zkusme proto s odborníkem již dopředu probrat všechny možnosti upevnění umývadla do vhodné výšky tak, abychom podobnému, trochu nepříjemnému překvapení předešli.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...