Interiér s letní atmosférou

Interiér s letní atmosférou

Nezaměnitelná slaná vůně mísící se s pachem ryb. Tisíce drobných překvapení, která po sobě každý náraz vlny na pobřeží zanechá. Nekonečná písečná kosa ostře kontrastující se sytě modrou barvou moře. Věčné šumění, kterým moře láká tisíce svých obdivovatelů, aby se oddali nezkrotné síle, jejíhož konce nelze dohlédnout....

Nezaměnitelná slaná vůně mísící se s pachem ryb. Tisíce drobných překvapení, která po sobě každý náraz vlny na pobřeží zanechá. Nekonečná písečná kosa ostře kontrastující se sytě modrou barvou moře. Věčné šumění, kterým moře láká tisíce svých obdivovatelů, aby se oddali nezkrotné síle, jejíhož konce nelze dohlédnout. V naší zemi moře nemáme, a pokud chceme výše zmíněnou atmosféru zakusit, musíme vážit dalekou cestu a vynaložit množství finančních prostředků. Trend letošního léta s názvem Urban Beach (Pláž ve městě) nám nabízí však jistou alternativu. Jeho hlavním tématem je právě moře a všechno, co den za dnem vydává na pláž.

I některá místa ve městě připomínají pláž, kam moře vyplavilo trosky vraků. Nuzné uličky
a zanedbané plácky často evokují barevné koláže vytvořené z přírodních i umělých materiálů, na kterých se podepsala nepřízeň počasí. Směsici tvoří různé provazy, papír, knoflíky, sítě, obaly, igelit a guma. Tato koláž naplavených a větrem přivátých věcí je nejen překvapivým odrazem některých aspektů současné společnosti, ale ač se to může zdát zvláštní či neuvěřitelné, může být i zdrojem inspirace. Trend léta 2004 podtrhuje osobitost a jedinečnost vytvořených věcí nejen u květinových aranžmá, ale tato tendence se prolíná i do módy a interiérů.

Doporučené materiály a barvy
Z materiálů se v letním trendu objevují naplavené dřevo, staré barvené dřevo, plast, kov, příze, dráty a motouz, sítě a lana z přírodních i umělých materiálů, guma a gumové pásy, skelná a umělá vlákna, lahvové sklo, korek, recyklovaný hliník, uzávěry od lahví, kované železo, ocelový drát. Důležitými prvky jsou zejména provazy, uzly, sítě a loga z různých obalů. Přívětivější, útulnější dojem vytvářejí přírodní materiály zašlé působením mořské vody. Bizarní útvary vzniklé jakoby přirozeně, náhodně nejsou ani dokonalé, ani kompletní, ale jedinečným způsobem ozdobí interiér.

V trendu vévodí přírodní odstíny v barvách vody a písku, které kontrastují s nepřirozeně jasnými barvami. V aranžmá téměř vždy najdeme svěží tóny modré nebo několik jejích odstínů v kombinaci s jinými barvami či teplými odstíny modré.

Na trendu je zvláštní nové použití různých log a obalových materiálů, některé vypadají vybledle a opotřebovaně. Jednoduché námořní motivy a proužky jsou potištěné různými logy a gumovými razítky. Mísí se použité a nové materiály.

Tvrdohlavé rostliny
Rostliny, které jsou vhodné pro výzdobu interiérů v letním trendu Urban Beach, mají svoji vlastní vůli. Kvetou a rostou, jak se jim zlíbí. Jejich dekorativní vzhled je zdůrazňován masivními květináči. Rostliny promlouvají samy za sebe a celkový dojem je možné například ještě dotvořit pomocí suchých větviček naaranžovaných ve sklenici. Obraz slunečné, ale větrné pláže navodí například několik květináčů svázaných starým provazem a osázených různými travinami.

Základními hrnkovými rostlinami letního trendu jsou Jatropha podagrica, Lithops („živý kámen“), Nertera granadensis, Crassula ovata, Tradescantia fluminensis, Rhipsalis cassutha.

Kouzlo řezaných květin
Tento letní trend se samozřejmě projevuje i v aranžování řezaných květin. Květinová aranžmá vypadají téměř jako náhodně vzniklá. Řezané květiny a ostatní materiály jsou spojené a propletené díky použití tenkých větviček a travin, které vyplňují aranžmá. Hotové vazby vypadají jako převáté větrem nebo vyplavené mořem. Trocha nedokonalosti vyvolává dojem jedinečnosti. Hodnotu aranžmá zvyšuje skutečnost, že každé je unikátní.

Jako vázy slouží lahve jakéhokoli tvaru a z nejrůznějších materiálů, nejčastěji modré, šedé a kovově lesklé. Používají se i jednoduché skleněné, které jsou inspirované obalovými materiály, například plechovkami.

Základními květinami letního trendu jsou Zantedeschia (kala), Limonium (statice, limonka), Ammi (pakmín), Curcuma (kurkuma), Delphinium (stračka), Lathyrus (hrachor), Papaver (mák) a Gentiana (hořec). Kombinovat se mohou s květinami, jako jsou například Agapanthus, Astrantia, Echinops, Eremurus, Campanula, Scabiosa, a různými druhy trav.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...