Jarní květinová inspirace - PERSONAL NOTES

Jarní květinová inspirace - PERSONAL NOTES

Zima si letos dává s odchodem dost na čas. Sněhová pokrývka ne a ne roztát a dát prostor prvním poslům jara, aby se mohli pochlubit svými něžnými kvítky. Ale nevadí, však se jara i letos dočkáme a abychom si čekání přeci jen trochu zkrátili, přivedeme si jaro do bytu, a to ať už venku je, či ještě ne. Pomohou nám v...

Zima si letos dává s odchodem dost na čas. Sněhová pokrývka ne a ne roztát a dát prostor prvním poslům jara, aby se mohli pochlubit svými něžnými kvítky. Ale nevadí, však se jara i letos dočkáme a abychom si čekání přeci jen trochu zkrátili, přivedeme si jaro do bytu, a to ať už venku je, či ještě ne. Pomohou nám v tom jak jinak květiny a jejich rafinované kombinace.

Jaro v sobě skrývá mnoho osobních vzkazů, našich pocitů, nálady a emocí... Letošní jarní inspirace Personal Notes se toto vše snaží spojit a navodit tak tu správnou jarní atmosféru. Nechme se tedy inspirovat.

Květinová galerie
Květiny samy o sobě vytvářejí specifickou, nezaměnitelnou atmosféru. Mnohdy i velmi studenou místnost v mžiku naplní nádechem přátelství a vřelých osobních vztahů. Své místo si najdou všude, a pokud jste dostatečně zruční, můžete si doma vytvořit třeba i originální květinovou galerii. Jak na to? Do dřevěného rámu připevněte zkumavku nebo vázičku a do ní vložte svoji oblíbenou květinu, třeba růži nebo pryskyřník. Výsledek vás příjemně překvapí.

Vázy, které se k inspiraci Personal Notes velmi dobře hodí, mohou mít mírně romantický nádech, někdy jsou s psaným textem či reliéfním vzorkem. Můžeme využít například starší vázičky či si vázy polepit novinovým papírem. Mohou být také dozdobeny například háčkováním.

V jarních kyticích inspirovaných Personal Notes se pak volí různé kombinace drobných romantických květin, jako jsou frézie, růže, pryskyřník, narcis, jarmanka a samozřejmě tulipán. V aranžmá se pastelové barvy kombinují s tmavými, často červenými nebo purpurovými akcenty. Velmi důležitá je růžová barva. Často se kombinuje s tmavými a hnědými neutrálními odstíny, které může mít například balicí papír nebo textilie, aby celkový vzhled aranžmá nebyl příliš sladký.

Aranžmá mají poetický nádech a každá květina v nich má symbolický význam, velmi používané jsou detaily, jako například přívěsky. V této inspiraci je důležité balení kytic – můžeme použít barevné průsvitné látky, které celkově či jen částečně aranžmá zahalují, nebo papír či celofán, jejichž okraje ozdobíme ručně psanými osobními vzkazy. Ve světě se stalo hitem psaní na listy speciálním fixem, takový nápad opět posunuje hranice ve floristice a velmi dobře se hodí k této jarní inspiraci.

Květiny a jejich kombinace
Jarní inspirace Personal Notes, tedy osobní vzkazy, využívá především hojně tulipánů. Používají se zde především bílé a růžové tulipány. V poslední době se staly velmi populárními papouškovité tulipány, které můžeme použít i v této inspiraci.

Z frézií se využívají nejvíce žluté, které se báječně hodí pro kombinaci s jarmankami a růžovými růžemi. V takovéto kombinaci mnohem lépe vyniká jejich zářivá barva.

Z růží je pro Personal Notes vhodná především velkokvětá růže odrůdy 'Illusion', která se vyznačuje nápadně velkým květem a jeho zajímavou barevností – okraje okvětních plátků jsou mnohem výrazněji zbarvené. Na trhu je nyní několik odrůd růží, které jsou typické podobným tvarem květu – jsou velmi rozvité již od počátku. Mohlo by se zdát, že při prodeji je růže odkvetlá, ale takové zdání klame, tak byly květy těchto růží speciálně vyšlechtěny. Ve váze vydrží jako standardní růže, ale jejich vizuální efekt je mnohem silnější. Díky této specialitě se stávají v poslední době velmi vyhledávanými a výborně se hodí do inspirace Personal Notes, které dodávají nádech poetiky.

K jaru a tudíž i do jarních aranžmá neodmyslitelně patří bílé, křehké, voňavé klenoty – květy narcisů. Výrazně vonný, žlutý narcis byl vždy spojený s Velikonocemi, v aranžmá Personal Notes se využívají spíše bíle kvetoucí. Často se aranžují ve skupinách, například s růžovými růžemi či jarmankami.

Astrantia neboli jarmanka má krásně tvarované hvězdicovité květy různých barev, od růžové přes bílou, nachovou až po červenou. Je to květina, která na sebe strhává pozornost gotickým tvarem květu. Kultivar ‘Lars‘, který vyniká zvláštním nachovým květem, je velmi důležitým prvkem v inspiraci letošního jara, kde velmi originálně kontrastuje s křehkými květy narcisů a frézií. Jeho barva zaručí, že jsou aranžmá romantická, ale přitom nepůsobí příliš sladce. Astrantia se většinou používá ve skupinkách, pak je barevný dojem mnohem silnější a vyvažuje jasné barvy narcisů a tulipánů.

V jarní inspiraci Personal Notes se také hojně využívají žluté pryskyřníky, a to v mnoha podobách – například v paralelních vícepatrových kyticích, kde se kombinují s růžemi a narcisy. Díky pružným stonkům se s nimi velmi dobře pracuje a floristé jich s oblibou využívají ve velmi kreativních dílech.

Řezané květiny doplňkové
Mezi květiny, které nám celé jarní aranžmá báječně doplní, patří například Fritillaria, Lathyrus, Campanula, Alstroemeria, Syringa, Forsythia, Lilium. Ze zeleně lze využít Anthurium (list), Aspidistra, Fatsia, Philodendron, Cordyline, Asparágus.

Zkrátka inspirace Personal Notes nabízí mnoho zajímavých nápadů a novinek, které umocní radost z květin, například pokud je svazek květin zabalený do ozdobného celofánu, na jehož okraji je napsaný osobní vzkaz.

-Holandská květinářská kancelář-

Komentáře

Načítám komentáře...