Design pro dobrou věc

Design pro dobrou věc

O tom, že design může být využitý ve prospěch charitativní věci přesvědčují světové firmy, které zvou slavné designéry ke...

O tom, že design může být využitý ve prospěch charitativní věci, přesvědčují světové firmy, které zvou slavné designéry ke spolupráci.

Dnes představíme dva aktuální projekty, do kterých zapojili slavní výrobci designu své ikony proto, aby pomohli dobré věci. Charita a design mohou jít ruku v ruce, říkají organizátoři obou akcí. Obě mají stejný princip: redesign a nová interpretace známých ikon.

Fitzsu Grand Prix
Playsam je slavná skandinávská firma, která vyrábí designové a hlavně krásné hračky pro děti. Dřevěné hračky v jejich podání mají v dětech především podporovat kreativitu a také vztah ke krásným tvarům a perfektnímu materiálovému provedení. Stylizovaná auta, letadla a další hračky Playsam vyrábí už od roku 1984 a za těch několik desítek let doslova dobyly svět. Dva nadšenci z Fitzsu Society, což je obchod s designem v Los Angeles, se rozhodli, že slavné autíčko Playsam Streamliner trochu předělají. Přizvali své oblíbené designéry a zadali jim prostý úkol: udělejte Streamlinera podle svého. Originální interpretace autíčka byly na světě a výtěžek z jejich prodeje bude určen pro World Childhood Foundation. Mezi 33 designéry najdeme Michaela Gravese, Konstantina Grcice (psali jsme o něm nedávno zde), Richarda Meiera a Yvese Behara. Aukce nazvaná Fitzsu Grand Prix proběhla na konci loňského roku a všechna autíčka od slavných designérů byla vydražena. Fitz a Su, kteří za celou akcí stojí, vybrali právě auta, protože ta jsou pro americkou kulturu a Los Angeles charakteristická. Ne nadarmo se říká, že v Los Angeles najdete více aut Porsche než ve zbytku celého světa. Prohlédněte si všechna originální autíčka zde.

Pejskové proti rakovině
Americká firma Luminaire nedávno vyzvala 36 slavných designérů, aby si pohráli s ikonou firmy Magis: plastovým pejskem Puppym. Charitativní projekt nazvaný Puppylove na pomoc boji proti rakovině byl na světě. Emotivní, hraví a nepřehlédnutelní... takoví jsou pejskové Puppy, které navrhl finský designér Eero Aarnio. Aktuálně si je do parády vzalo 36 designérů z celého světa, některá jména jsou stejná jako u Fitzsu Grand Prix. Výtěžek z dražby, kterou Luminaire poté připravilo s aukční síní Christie´s v rámci amerického veletrhu Art Basel, bude použitý ve prospěch centra na výzkum rakoviny University of Miami. Abstraktní pejskové Puppy se pod taktovkou bratrů Campanových, Konstantina Grcice, Richarda Sappera, Arne Quinzeho a celé řady dalších designérů proměnili ve velmi veselou smečku. Navštivte web www.luminaire.com, kde je celá 36hlavá smečka „pejsků v novém“ k vidění.


-var-
S použitím zahraničních materiálů
Foto: Luminaire a Playsam

Komentáře

Načítám komentáře...