Událo se v únoru

Událo se v únoru

Stále se něco děje a v únoru tomu nebylo jinak. Jak jsme slíbili, ohlížíme se za uplynulým měsícem, abychom si připoměli,...

Stále se něco děje a v únoru tomu tedy nebylo jinak. Jak jsme slíbili, ohlížíme se za uplynulým měsícem, abychom si připomněli, co nového nám přinesl a čím bychom mohli svoji domácnost jednoduše vylepšit...

Soutěž NEW EIM DESIGN 2007
Společnost ABB, s. r. o., přední výrobce a dodavatel domovního elektroinstalačního materiálu v České republice a na Slovensku, 19. 2. 2007 vyhlásila vítěze designové soutěže NEW EIM DESIGN 2007, jejímž prostřednictvím chtěla získat nový pohled na design a vysledovat designérské trendy v oblasti domovního elektroinstalačního materiálu. Se soutěží byla oslovena široká skupina designérů, jak z profesionální oblasti, tak včetně studentů a ateliérů středních a vysokých škol. Předmětem soutěže bylo navrhnout nové řešení designu setu domovního elektroinstalačního materiálu (spínač, zásuvka, dvojzásuvka, zásuvka TV+R+Sat, zásuvka datová, jedno a dvojnásobný rámeček). Zúčastnilo se jí 89 autorů a 86 soutěžních prací. Hodnocení 1. kola proběhlo 13. listopadu 2006 v prostorách společnosti ABB. Do dalšího kola postoupily čtyři soutěžní práce: LI-NE_R (line_ár) Šimona Rujbra (jednoduché lineární řešení, univerzálnost, jednoduchá skladebnost), Ahulsboomas Jana Talíka (minimalistické čisté řešení), Levity Markéty Burešové (nekonvenčnost v užití grafického prvku) a Solid Plane autorů Ivana Boroše a Adély Šetinové (subtilnost adekvátní ovládanému médiu). Do druhého kola, které se uskutečnilo 13. prosince 2006, byly předloženy dopracované soutěžní práce na úrovni reálných modelů a z nich vybrán vítěz. Tím se stal Jan Talík s prací Ahulsboomas, který byl za svůj vítězný návrh odměněn šekem ve výši 50.000 Kč. Dále byla udělena vypisovatelem soutěže zvláštní cena s finanční odměnou 20.000 Kč, kterou si odnesl Šimon Rujbr za svou práci LINE_R. Soutěž celkově přinesla mnoho různých reálných i nereálných pohledů na problematiku instalačního materiálu, které se při respektování autorských práv mohou stát pro vypisovatele zdrojem pro nové komerční designy, a zároveň byly vytvořeny kontakty na široké spektrum designérů.

Úklid bez námahy
Jaro je za dveřmi, což je pro mnoho hospodyněk znamením, že by se mělo doma řádně vygruntovat. K práci bude zapotřebí určitě i vysavač. Hledáte-li právě vhodný typ, pak soustřeďte pozornost na model Philips Performer FC9160. Proč? Má totiž úctyhodný sací výkon, přičemž hodnota byla podle způsobu standardního měření ICS používaného v Evropě měřena přímo u sací hubice a ne u motoru. Výkon sací hubice tri-active je 500 W, příkon 2.200 W. Vysavač je vybaven těsněním HEPA, filtrací HEPA 13 zachycující prach a větší částice, bakterie a mikroby pak lapá filtr ultra clean air HEPA. Zatoužíte-li po tomto pomocníkovi, pak může být váš za 6.999 Kč.

Trpaslíci od Philippa Starcka
O tom, že z dílny světoznámých designérů občas vyjde i kýč, jste pravděpodobně slyšeli. Je-li jméno dostatečně známé a výsledný produkt alespoň roztomilý, pak může mít i úspěch. Důkazem je trpaslík od Philippa Starcka, který mu vtiskl i další poslaní. Sloužit může jako stolička nebo odkládací stolek. Původně byl k dostání v klasickém barevném provedení, nejnověji z tmavého barveného plastu. Průměr 40 cm, výška 44 cm.

Prozrazeno před výstavou
Jako každoročně i letos v dubnu proběhne v italském Miláně výstava Salone del Mobile, na které přední výrobci bytového zařízení představí své kolekce. Už nyní víme, jakou kolekci uvede italská společnost Regia, která patří k předním výrobcům koupelnového zařízení. Její hlavní designérka Bruna Rapisarda se tentokrát inspirovala v základních tvarech, které aplikovala na kolekci koupelnových doplňků Fusion. Snahou bylo vytvořit co nejjednodušší pojetí těchto nutných drobností tak, aby nikde nebyla zbytečná ozdoba ani hřebík a nebylo vidět spojení jednotlivých částí. Výsledkem je kolekce s naprosto střídmými tvary, které však svou elegancí zapůsobí na každého.

Ocenění pro Siemens
„Naším hlavním cílem je vytvořit výrobek, který se dobře prodává a který zdůrazňuje technologické přednosti již svou vizuální stránkou. Získání designérské ceny za estetickou stránku produktu je pak jistě příjemnou prémií," říká hlavní designér společnosti Siemens Gerd E. Wilsdorf. V roce 2006 obdržela společnost Siemens domácí spotřebiče významná ocenění za design pro celkem 20 domácích spotřebičů či produktových řad. Bylo to hned v několika německých designových soutěžích: „red dot design award" ve spolkové zemi Severní Porýní-Westfálsko, „iF Product Design Award“ udílené Průmyslovým fórem pro design v Hannoveru a „International Design Prize Baden-Württemberg“ designérského centra ve Stuttgartu. Prestižní cenu za design získal Siemens i ve Francii – „Janus de l'Industrie 2006", kterou každoročně uděluje již 53 let francouzský „Institut Français du Design". Příkladem perfektního spojení technologické inovace, funkčnosti a ergonomického designu je pečicí vozík softmatic 2 - stačí zmáčknout tlačítko a vozík vyjede ven. Nebo technologie touchLight - letmým dotykem madla vinotéky se vnitřní prostor rozsvítí. I automatické pračky řady IQ s přehledným textovým displejem, jednotné ovládací prvky u pečicích trub a sporáků, integrované ovládací panely u myček nádobí, pečicí trouba s výtahem, samohybný vysavač, sklokeramické varné desky s pečicím a varným senzorem ad.

Pro domácí užití
Nestíháte posilovnu a do lesa to máte daleko? Víte však, že pohyb je důležitý, takže přemýšlíte nad tím, jak to zařídit, abyste mohli sportovat doma. Jednou z možností je pořídit si krosový trenažér. Pravidelný trénink vede k efektivnímu posílení všech svalových skupin. Nášlapné plochy umožňují rovnoměrný eliptický pohyb nohou bez zapojení, nebo i se zapojením horní části těla. Díky plynulému eliptickému pohybu dochází i při velké svalové zátěži dolních končetin k minimálnímu zatěžování kloubů. Při zapojení horní poloviny těla se aerobně posilují paže spolu s deltovým, prsním a zádovým svalstvem. Správně provedené pohyby účinně působí převážně na problémové partie, jako jsou hýždě a boky, a navíc příjemně uvolňují ztuhlá záda a bolavou šíji. Krosový ergometr EXT 7 přichází s novou, patentovanou technikou pohybu nášlapných ploch, zvanou Extended Motion. Tento nový způsob klouzavého kroku přináší celkové zkvalitnění ergonomie pohybu při krosovém tréninku. Takto zdokonalený typ pohybu optimálně kombinuje přednosti při

Komentáře

Načítám komentáře...