Událo se v dubnu

Událo se v dubnu

Duben byl měsícem na události velmi bohatým. V Miláně proběhl každoročně velmi očekávaný veletrh nábytku a bytového vybavení,...

Duben byl měsícem na události velmi bohatým. V Miláně proběhl každoročně velmi očekávaný veletrh nábytku a bytového vybavení (psali jsme o něm zde a zde), mnoho společností představilo novinky ve svém sortimentu…

Nový vzhled spotřebičů Bosch
Pečicí trouby Bosch nabízejí také teleskopický výsuv pro jednoduchou manipulaci s pečícími plechy, dále pečicí vozík pro bezpečné vkládání a vyjímání plechů anebo programovou automatiku. Stačí zadat pouze druh pokrmu a váhu a vše ostatní (způsob ohřevu, teplotu a dobu přípravy) trouba nastaví sama.Pod heslem „Chuť na design“ představila společnost Bosch nový vzhled celé řady vestavěných spotřebičů, kterým vévodí sporáky a trouby. Jejich čistý styl využívá základní myšlenku nejmodernějších trendů v oblasti kuchyňského nábytku. Rovné profilované tyčové madlo z nerez oceli velmi dobře harmonizuje s lineárním vzhledem dnešních luxusních kuchyní a zároveň se velmi příjemně drží, čímž splňuje přísné požadavky na ergonomii dle posledních trendů. „Naším cílem bylo přijít s designem, který odráží klidnou nadčasovost a přináší soulad se všemi spotřebiči v kuchyni,“ vysvětluje hlavní designér značky Bosch Robert Sachon. Sporáky a trouby doplňují myčky nádobí a odsavače par. Nové tyčové madlo je také součástí parní trouby a ohřevné zásuvky. „Chceme rozvíjet naše myšlenky tak, aby se jedno hodilo k druhému - další vestavěné spotřebiče budou ještě následovat,“ dodává Sachon. Již řadu let jsou vestavěné spotřebiče Bosch oceňovány za jejich vynikající design. Například v loňském roce získaly 18 designérských ocenění, v tom letošním obdrží 27 ocenění iF Design Award.


Vaření v přírodě
Zahradní gril Electrolux EGL 4400X, 112 cm gril - 5819 cm2 grilovací plochy, 5 rovných perforovaných trubkových hořáků z nerez oceli 3,81 kWh každý (tzn.19,05 kWh celkem), průběžně probíhající elektronické zapalování, dvouplášťová nástěnná digestoř a konstrukce měření teploty ad., cena 82.990 KčVýzkum dokazuje, že stále více času trávíme vařením, stolováním i zábavou pod širým nebem. Tím, jak narůstá obliba interiérového designu s otevřenými a propojenými prostory, stává se terasa a zahrada dalším rozšířením obytných prostor domu a kuchyně. Nové zahradní grily od společnosti Electrolux dosahují vynikajících výsledků grilování a jsou ideálním řešením, chceme-li pozvat přátele na neformální večeři.

Tento model grilu se vyznačuje masivní a čistou ocelovou konstrukcí, elektronickým zapalováním a exkluzivní dvouplášťovou, nástěnnou digestoří a dvířky. Plocha pro grilování je vybavena mřížkami z extra silné (8 mm) nerez oceli a oddělenými infračervenými hořáky, které jsou ideální pro rychlé a rovnoměrné orestování potravin. Gril je též vybaven měřidlem teploty.

Rovnoměrná mikrovlnná energie
Mikrovlny proudí do nerezového varného prostoru přes keramické dno, na kterém je pevný skleněný obdélníkový talíř o velikosti 22 x 35 cm. Cena od 21.470 KčSiemens představuje nové mikrovlnné trouby s velkým varným prostorem a pevným keramickým dnem o velikosti 770 cm2, což je o 25 % více než doposud. Určeny jsou pro vestavění do 60 cm široké niky nebo do sloupku. Díky novému designu – provedení bez rámečku, ergonomický ovládací panel ve spodní části spotřebiče, zápustný otočný volič a ovládací tlačítka – se skvěle hodí k ostatním vestavěným troubám Siemens.

Vybaveny jsou inovativní technologií invertoru, který zajišťuje rovnoměrnou výrobu mikrovlnné energie. Díky ní je požadované teploty dosaženo rychleji a rozdíl teploty povrchu a středu potravin je minimalizován. Funkce On/Off sníží spotřebu energie při stand-by stavu na 0,7 W. Přístroj dále nabízí pět výkonnostních stupňů v rozmezí 90 až 900 W a gril s příkonem 1300 W. Při využití funkce „váhová automatika“ stačí zadat pouze váhu pokrmu, a přístroj si dobu přípravy či rozmrazování a výkon automaticky sám nastaví. Trouba dále nabízí možnost volby automatických programů nebo také paměťovou funkci pro oblíbené programy.

Rozhodujte palcem
Přenosný model Stone je nabízen ve třech typech: Ondo, který je přenosný nebo určený k namontování, nástěnný OPLA a miniovladač GO, vše v různých barváchPro pohodlné ovládání více pohyblivých systémů v domě tu je novinka v podobě sady přenosných stolních ovladačů od výrobce garážových vrat Olymps Door. Můžete s nimi z jednoho místa a jedním pohybem pohodlně ovládat garážová a vstupní vrata, současně s tím i žaluzie, markýzy, rolety nebo zavlažování zahrady. NiceWay je nový systém rádiového ovládání, které v plném rozsahu zvládá ovládání všech zmíněných prvků ze kteréhokoliv místa v objektu.

Nové ovladače Nice jsou vyrobené z kvalitního nárazuvzdorného materiálu. Tlačítka jsou kvůli ochraně před poškozením a znečištěním pogumovaná, což zabraňuje průniku vlhkosti do elektronických částí modulu. Můžete je proto bez obav používat v kterékoliv místnosti.
Jednotlivé vysílače, na kterých je systém NiceWay založený, mohou být v objektu rozmístěné v pěti různých modelech nástěnných i přenosných držáků, což umožňuje flexibilní řešení všech systémů, které je potřeba „spravovat“.

Inspirující projekt
Pokud se zajímáte o stavebnictví, pak se podívejte na nové stránky www.ytongdum.cz. Web byl vytvořen tak, aby dal stavebníkům dokonalý přehled o všech možnostech projektu a pomohl jim naplnit jejich individuální představu o novém domě. To vše v souladu s klíčovými benefity celého projektu, jimiž jsou služby, kvalita a úspory.

-td-
Foto: Bosch, Electrolux, Siemens, Olymps Door

Komentáře

Načítám komentáře...