Rozjasněte si pokoj odraženým slunečním světlem

Stolek Pure sunlight

Autor: Ingland Design

Pokud se vám zdá, že váš byt je nedostatečně osvětlen denním světlem, namísto rozsvěcování elektrické lampy uprostřed dne je tu ještě jedna možnost, jak situaci napravit. Vtipné a inteligentní řešení přináší konferenční stolek s názvem "Pure sunlight" (Ryzí sluneční světlo).

Důmyslnost designu tohoto stolku spočívá v nastavitelném zrcadle, díky kterému funguje jako heliostat. Umístěný u okna nebo dveří odráží sluneční světlo na strop nebo stěnu pokoje, přičemž značně snižuje potřebu elektrického osvětlení během denních hodin. Pomocí otočného knoflíku může být zrcadlo nastavené tak, aby poskytovalo maximální efekt a vneslo do prostoru množství denního světla, které je zcela zdarma. Stolek pomůže rozjasnit pokoj i během zamračených dnů.

Autor, dánský designér Dag Igland, věří, že stolek je jen prvním z řady environmentálních přátelských objektů, které navrhne tak, aby umožňovaly využívání volně dostupných energií, které se kolem nás přirozeně nacházejí, i bez použití moderních technologií a bez baterií.

Stolek Pure sunlight

Foto: Igland Design

Komentáře

Načítám komentáře...