Kuchyni již navrženou mají, nyní je na řadě koupelna

Návrhy koupelny

Autor: Petra Kolaříková

Dnes pokračujeme návrhem pro paní Vlaďku. Kuchyni již navrženou má (a prý se jí moc líbí), teď se podíváme na zoubek nové koupelně.

Barevné řešení bude opět stejné, jako v ostatních částech domu – tedy šedá a nerez. Vybrala jsem obklady a dlažbu ze série Manhattan. Vyhovuje mi odstín, který není nevýrazný, ale ani příliš tmavý. V koupelně je sice zdroj přirozeného osvětlení – okno, ale není příliš velké, a je umístěné až pod stropem místnosti.

V koupelně musí být umístěná toaleta, dvě umyvadla, vana a sprchový kout. Vanu a sprchový kout si majitelé přáli atypické, rohové, se zkosenou čelní stěnou. Do této koupelny by se mi prostorově líbilo trochu jiné řešení, tak nabízím obě k posouzení.

Varianta designérky:

Záchod je umístěný ve výklenku, který je cca 90 x 90 cm. Je to ideální místo – při vstupu do koupelny není téměř vidět, poskytuje soukromí. První, co příchozí uvidí, jsou umyvadla. Majitelé si přáli dvě. Je to praktické, obzvláště v případě, že je v domě pouze jedna koupelna. Ranní hygiena tak nemusí probíhat jako souboj o místo na čištění zubů. Vana je umístěna pod oknem, z poloviny ukrytá za stěnou sprchového koutu. Ten je díky prostorné koupelně velkorysý, jeho rozměr je 120 x 90 cm. Druhou stěnu jsem nedělala zděnou, nechala jsem ji prosklenou, aby koupelna působila vzdušněji a světleji.

Varianta paní Vlaďky:

Záchod je na stejném místě, jako v prvním návrhu. Vlastně je umístění veškeré sanitární keramiky stejné, změnily se pouze tvary. V této variantě mi koupelna opticky přijde menší a stísněnější. Také vstup do sprchového koutu není tak pohodlný. Uvidíme, kterou variantu si majitelé vyberou. Doufám, že se s námi podělí o fotografie realizované koupelny.

Šedá barva obkladů a dlažby je skvělý základ pro barevné doplňky, hodí se téměř všechny barvy, hlavně výrazné – červená, fialová, žlutá….

A jak jste na tom vy? Kterou variantu byste zvolili?

Obrázky a text: Petra Kolaříková, www.design-domova.cz

Komentáře

Načítám komentáře...