Konferenční stolek podle vaší DNA a jiné zajímavosti

Designový konferenční stolek
Stolek Darwin od Franka Tjepkema, Foto: Tjep

Autor: Oficiální zdroj

Máte chuť mít v obýváku originální konferenční stolek? Můžete si pořídit třeba ten, který bude vyrobený podle vaší DNA. Nebo chcete raději něco pěstovat? Či použít trochu pozapomenutý materiál? Není problém.

Vaše DNA

Designový konferenční stolek
Stolek Darwin od Franka Tjepkema, Foto: Tjep
Co může být osobnějšího než vytvoření nábytku podle vlastního DNA? Asi nic. Frank Tjepkema z Amsterodamu (studio Tjep) umožní lidem dle vlastního DNA vytvořit šperky, objekty nebo i nábytek do svého bytu. Příkladem budiž tento stolek, který je ukázkou DNA jeho ženy Giulie. Stolek se vyrábí 3D obráběním na CNC stroji a pak se ručně dotváří.


Zeleň uprostřed obýváku

Designový konferenční stolek
Stolek Volcane od Bellila, Foto: Bellila
Proč by se nemohl stát obývací pokoj místem pěstování třeba bonsají? A třeba rovnou konferenční stolek. Ty s názvy Volcano a Lagune od Bellila to mají přímo v plánu. Do konferenčních stolků jsou totiž zakomponovány květináče. Na výběr jsou klasické pravoúhlé stolky s nožičkami nebo hmotné jako kámen nepravidelného tvaru. Tento čistý minimalismus je nabízený pouze v čistě bílé nebo v kombinaci bílý lak - dřevo.


Zde najdete více fotografií:
Nezapomenutelný bronz

Designový konferenční stolek
Stolek Cages od Nucleo, Foto: Nucleo
Nucleo – tedy designérská značka z Itálie (Piergiorgio Robino + Gabriele Bagnoli) vytvořila pro Nilufar Gallery, vystavující na Milano Fuorisalone 2013, limitovanou kolekci konferenčních stolků Cages. Kovová konstrukce s vetknutými policemi z patinovaného bronzu. Jde vlastně o 3D funkční umění.

Komentáře

Načítám komentáře...