Tip pro malý byt: Postel v záloze


Autor: Thinkstockphotos.com
Ideální pro občasné přespání, nevhodná pro spaní pravidelné. Nebo je to jinak? Ať tak či tak, rozkládací pohovku se mít vyplatí.
Autor: Thinkstockphotos.com
V žádném případě, a to ani v tom, že na pohovce spíme jen občas, by k spaní neměla sloužit část určená k sezení. Všimněme si, že si každý člen rodiny oblíbí některé z míst na pohovce, a aniž bychom to zdůrazňovali, v zásadě to zbytek rodiny respektuje. Tím ale dochází k nerovnoměrnému zatížení sedací části a k deformaci sedáku. Jeho povrch se postupem času stává stále více hrbolatým a s výjimkou několikaminutového „přemýšlení“ po obědě je tento typ pohovky pro přespávání zcela nevhodný. Rozkládací pohovka by tedy měla být řešena tak, aby plocha lůžka nebyla zároveň plochou sedáku.
ČTĚTE TAKÉ:
- Chyby v interiéru: Oživte prostor závěsným lustrem
- Do ložnice patří pěkná postel
- Příjemně voňavý modřenec
Kvalitní lůžko
Autor: Thinkstockphotos.com
Rošt a matrace
Autor: Thinkstockphotos.com
Potah
Podle kvality se potahová látka na pohovkách dělí do tří stupňů. Je to opačně než ve škole, tedy jedničkou je označena látka nejnižší kvality, která celkem rychle ztrácí lesk a hodí se do méně namáhaných prostor. Navíc ji nikdy nestavme k oknu. Barva by působením slunečních paprsků velmi rychle vybledla. Látka zařazená do druhého stupně snese běžnou zátěž v nepříliš početné rodině spíše dospělých lidí. Jsme-li početná rodina, máme menší děti a i nějakého chlupatého mazlíčka, volme rozhodně potah stupně tři, nejlépe navíc snímatelný a prací. Výrobci nabízejí i další úpravy, jako antialergenní a protišpinivou. Praktické je, pokud je látka vybavena teflonovou úpravou, kdy nečistotu odstraníme navlhčeným hadříkem. Teflon přitom její strukturu nijak nezmění.
Titulní foto: Thinkstockphotos.com








Komentáře
Přidat příspěvek
Načítám komentáře...