Můžou být ve dveřích nějaké novinky? Mohou. A jaké!

Dveře jsou dveře a nic nového se v nich nevymyslí. Jenže to není pravda. Vývoj postupuje kupředu a budete se divit, co takové nové dveře dokážou. Pojďte se podívat na zajímavé novinky.

Dveře

Autor: Solodoor

Solodoor v novém povrchu i oblině

Pokud chcete dveře, které budou ladit s podlahou, zkuste ty s označením Driftwood od Solodoor (na titulním obrázku jsou například dveře Sima). Ty byly vytvořeny ve spolupráci s architekty tak, aby navzájem ladily se stejnojmenným povrchem podlahy a obložení stěn.

Povrch Driftwood je originálním světlým dekorem s šedavým odstínem inspirovaným dřevinou vyplavenou mořem. Řadí se k umělým povrchovým materiálům SOLO 3D, které věrně imitují nejen zabarvení dřeva, ale také jeho trojrozměrnou strukturu.

Dveře

Autor: Solodoor

Další novinka je tak trochu dílčí a nevšimnete si jí třeba hned. Ale pak otevřete dveře a zjistíte, že vlastně jsou něčím zvláštní. Čím? Mají oblé hrany! Oblou hranu si lze vybrat téměř u všech modelových řad a v téměř všech povrchových úpravách, a to včetně vysoce mechanicky odolného CPL laminátu nebo SOLO 3D, což do dnešní doby nebylo možné. „Pevné lamináty dosud ohnutí neumožňovaly. Oblou hranu původní výrobní technologie umožňovaly pouze pro ohebné fólie. Proto je novinka oblé hrany z CPL laminátů tak průlomová,“ říká Martin Dozrál, generální ředitel společnosti Solodoor. A pozor! Zároveň bude také možné si pořídit různé hrany na dveřích, například i šikmou…

Kromě elegantního designu se oblá hrana na dveřích a zárubních vyznačuje hned několika užitnými vlastnostmi, které jistě všichni uživatelé dveřních kompletů ocení. „Při nechtěném pádu na hranu dveří se minimalizuje riziko poranění jak padající osoby, tak i hrany dveří. Nedochází tedy ke zranění anebo poškození hrany dveřního křídla, což u ostré hrany bývá docela časté. Stejně tak se vyhnete zachycení kusu oděvu při procházení kolem dveří. V neposlední řadě to je i snadná údržba a nižší usazování prachu a pronikání vlhkosti do samotného dveřního křídla.

dveře

Autor: Solodoor

A pokud si nejste jisti, jestli dveře s laminem na povrchu vydrží i vysokou zátěž, pak Solodoor má pádnou odpověď. Vydrží. Testy, a to i před veřejností a novináři, dokázaly, že povrch SOLO 3D odolá skoro všemu. Byl zašpiněn různými druhy chemikálií – od potravinových barviv až po lihové a acetylenové barvy. Na odstranění pak byly použity vysoce agresivní chemikálie – Savo, aceton, líh… Nic povrchu neuškodilo. A mechanické poškození? Třeba od vysavače? Ani náhodou. Povrch je tvrdý, pevný a narušit jej znamená opravdu pernou cílenou práci.

www.solodoor.cz

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...