Návštěva interiéru: Rekonstrukce do oblouku

 Fala Chiado Apartment
Foto: Fernando Guerra / FG+CG

Autor: Oficiální zdroj

Za netradiční rekonstrukcí bytu v historickém domě se dnes vypravíme do portugalského Lisabonu. Velký, ale roztříštěný a nelogicky umístěný byt vybourali a nahradili něčím nezvyklým – obloukem.

Ateliér Fala dostal zakázku na rekonstrukci bytu v Lisabonu, který byl mírně řečeno v žalostném stavu. Jeho 120 m2 bylo rozpříčkováno na celkem devět místností a místnůstek. Navíc v průběhu desetiletí se na něm vytvářely vrstvy rekonstrukce, oprav, úprav a různých přístavků, změn… Poznat nakonec, co je původní a co je upravené, bylo možné jen s pomocí plánů budovy.

 Fala Chiado Apartment
Foto: Fernando Guerra / FG+CG
Takže hlavním prvkem celé rekonstrukce bylo vybourání celé jedné poloviny bytu. Zůstaly jen nutné dva opěrné sloupy. Uprostřed pak vybudovali místo pro tři koupelny se záchodem. Jsou situovány v půloblouku, přistavěném k již existující zdi. Oblouk tak vévodí celému bytu a je předělem mezi kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem.

Jasně definovaná typologie interiéru v bílé barvě je podpořena geometrickými výraznými prvky, jako je kuchyňská linka v černé barvě s výraznou modrobílou dlažbou. Modrá pak provází celý interiér v podobě okenic ve čtyřech různých odstínech. Ty staré byly již zšeřelé, takže je nahradily nové, ale vypadají ve své modré barvě velmi dobře.

Foto: Fernando Guerra / FG+SG

Komentáře

Načítám komentáře...