Návštěva interiéru: Úzký a vysoký

Úzký a vysoký dům
Foto: Sebastian van Damme

Autor: Oficiální zdroj

Dům, který dnes navštívíme, je typická holandská řadovka, tentokrát ve městě Hertogenbosch. Je úzká, vysoká a z režného zdiva. Rekonstrukce měla přinést do interiéru modernost, světlo a prostor.

A protože majitelé chtěli bydlení loftového stylu, byla situace pro tým z EVA Architecten o dost jednodušší. Vybouráním prakticky celého interiéru vytvořili místo, se kterým se už dá dobře pracovat. Klasická dřevěná malá okna na fasádě nahradili velkými s děleným polem a světlo do interiéru přivedli také zadními okny do dvorku a střešním oknem ve středu domu.

Ve spodní části překvapí, že hned za dveřmi je prostor se sedačkou. Ta stojí čelem k dřevěnému sloupu. V něm se ukrývá televize. Z druhé strany pak najdeme kuchyni.

Po železných schodech se stoupá do patra s ložnicí a také s koupelnou, která aby nerušila přístup světla, je vlastně ve směru od dvorku prosklená s výhledem na spodní patro.

Zaujmou tu ostré kontrasty, se kterými architekti pracovali. Zářivě bílá na zdech, otlučené režné zdivo a ocelové trámy, schody a doplňky.

Komentáře

Načítám komentáře...