Pařížská 23: 5 bytů, 5 architektů, 5 inspirací

SQUAT iD23B
SQUAT iD23B

Autor: Oficiální zdroj

V luxusní Pařížské ulici stojí dům s číslem popisným 23. Uvnitř je pět bytů, které navrhli designéři a bytoví architekti. Majitelé se odstěhovali pryč a každý může přijít a podívat se, jak vypadá profesionálně pojatý interiér, inspirovat se…

V krásném činžovním domě v Pařížské ulici žije pět rodin. Zatímco v jednom bytě si vysoké stropy užívá otec s dětmi, v nejvyšším poschodí se výhledem z terasy kochá mladý pár designérů. O patro níž bydlí pár mužů, který má rád konzervativní interiéry, a podle toho také vypadá jejich byt. Na chodbách se potkávají s modelkou a podnikatelem z druhého patra a sem tam zastihnou i rodinu z prvního poschodí, která je věčně na cestách. Teď však odjeli všichni, dveře nechali otevřené. Vy máte až do 22. prosince možnost obsadit jejich domovy.

Projekt s názvem SQUAT iD23 je velmi jednoduchý. V každém z pěti pater vytvořilo pět různých architektonických ateliérů pět různých bytů pro pět různých rodin. Každý byt vás překvapí něčím jiným, ale jedno mají společné: nabídnou skvělý zážitek z interiéru se vším všudy.

Jsou mezi nimi zastoupeny ateliéry s lety zkušeností i mladí talenti, přičemž každý z nich má jiný rukopis. Vybavení pak zajistili naši partneři: třeba firma Stockist, Light Works a Bulb.

Ale teď už k vizualizacím, které se sice od finální podoby bytů mohou mírně lišit, základní idea je z nich však jasná. Největší podíl má na projektu ateliér I.D.Arch, který provedl celou renovaci i dispoziční řešení budovy. Zároveň vytvořil povrchy bytů a vestavěný nábytek ve třech posledních patrech domu. Byt ve čtvrtém patře pro umělce a kuchaře pak navrhl kompletně včetně interiéru (SQUAT iD23D). Na konceptu vybavení s ateliérem spolupracovala také designérka Monika Ciprová.

Na práci Ivany Dombkové a předem navržený nábytek i podlahy navázali ve třetím patře architekti z ateliéru SAD, který proslul mimo jiné výrobou designových hraček. Ty rozhodně v bytu SQUAT iD23C pro otce s dětmi nebudou chybět.

Na základu od I.D.Arch stavěla také architektka Lenka Míková, která v pátém patře vytvořila interiér SQUAT iD23E, jenž zahrnuje ikonické i současné produkty českého designu. Bydlí tu mladý architekt a designérka s dcerkou. Jejich byt je plný předmětů, které získali od svých známých: většinou rovněž designérů či umělců. Z terasy s krbem si užívají krásný výhled na Prahu.

Před byt, kde bylo dáno jen dispoziční řešení, byla postavena architektka Radka Valová se svým ateliérem OOOOX. Ve druhém patře navrhla pro modelku a podnikatele byt SQUAT iD23B, který je plný zlatých honosných prvků odkazujících na prestižní adresu. Rozbíjí je nicméně ostré geometrické tvary a surový beton.

Byt včetně nábytku a povrchů vytvořila v prvním patře i designérka Ivanka Kowalski, která zde představuje odkaz k pařížským interiérům (SQUAT iD23A). Do kontrastu staví tradiční a nové materiály, to vše v kombinaci s pastelovými barvami. Žije tu rodina s dvěma dětmi.

Byty se obsazují mnoha různými způsoby. Ráno se tu konají workshopy, nebo je možné byty pronajmout. Odpoledne pak budou patřit komentovaným prohlídkám, kdy návštěvníky budovou provedeme a odpovíme na vše, co je bude zajímat. Večer přijde čas na party: stačí prostor zarezervovat a uspořádat pro své zaměstnance či přátele jedinečnou akci ve squatu, který ještě určitě nezažili. SQUAT iD23 bude mít své dveře otevřené až do 22. prosince.

Foto: Dagmar Vyhnálková

Komentáře

Načítám komentáře...