Návštěva interiéru: Jak nespojovat kuchyni s obývákem

Itaim Apartment
Foto: Alain Brugier

Autor: Oficiální zdroj

Tentokrát půjdeme proti proudu. V současné době se obývací pokoj s kuchyní a jídelnou spojuje velmi často. Tady se ale šlo opačně. Kuchyně je od velké jídelny i od obývacího pokoje oddělena.

Přiznáváme, situace architekta Diega Revolla byla trochu ulehčena tím, že čtyřicet let starý byt má téměř dvousetmetrovou podlahovou plochu. To se pak snadno rozděluje. Ale přejděme tuhle výhodu bytu v Sao Paolu v části s romantickým názvem Bibi a pojďme se podívat, jak nespojovat. Naopak. Jak rozdělovat, ale vhodně.

Diego Revollo původně chtěl propojit všechny části tak, aby byly jeden velký celek. Alehttps://admin.mona.cz/app19/index.html narazil na odpor u investora. Nechtěli to. Chtěli naopak nechat část kuchyňskou odpojenou od obývací části. A tak jim architekt vyhověl. Kuchyň separoval od jídelny i obývacího prostoru velkými posuvnými dveřmi, které mohou v případě nutnosti tyto dvě části sjednotit. V základním uspořádání je ale obývací část a jídelní kout do velkého L, kde ve středu je kuchyně. Když ovšem není velká společnost, je možné využít čtyřmístný stůl přímo v kuchyni.

Další části bytu už ale propojeny byly. V bytě bylo víc dělicích příček a dveří. Ty byly vybourány, aby komunikační prostor byl bezbariérový, a to jak fyzicky, tak i myšlenkově.

Velmi příjemné je i použití barev. Černá a bílá jsou základem celého interiéru a k tomu jsou tu použity tlumené tóny dalších barev. Paleta oblíbených barev byla dodána samotnými klienty, takže sladění už bylo velmi jednoduché. Ostatně byt neměl být supermoderní, ale spíš jemný, pohodlný a přiměřený věku domu.

Foto: Alain Brugier

Komentáře

Načítám komentáře...