Vyzdobte si domov – velikonočně

Vyzdobte si domov – velikonočně
K Velikonoční výzdobě patří barvy, pestrost, veselost a hravost.

Autor: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Pro mnoho lidí jsou Velikonoce nejkrásnějšími svátky v roce. Proč? Oslavují jarní slunovrat, odchod zimy a „znovuzrození“ přírody a všeho živého. Jsou to svátky optimistické, radostné, jsou předznamenáním nových začátků. A jelikož už dnes máme Velký pátek a Velikonoční pondělí se kvapem blíží, řekneme si, jak si na Boží hod velikonoční rozveselit stůl a nechat vstoupit jaro do interiéru.

Vyzdobte si domov – velikonočně
Barevná kompozice jarních květin a kraslic vypadá vesele a něžně. Místo macešek nebo pomněnek můžete zvolit hyacinty, zakrslé tulipány a jiné květiny.

Zdroj: Shutterstock.com

Uvítejme Velikonoce barvami

K jaru i k Velikonocům neodmyslitelně patří barevné květy jarních květin – hyacintů, narcisů, tulipánů, pomněnek a macešek, irisů nebo sedmikrásek – a samozřejmě vesele nabarvená vajíčka. Základními barvami jsou ale žlutá a bílá, které symbolizují nový život, a samozřejmě zelená jako symbol probouzející se přírody. Klasickými pastelovými barvami určitě nic nepokazíte, pro fajnšmekry jsou v obchodech k sehnání barvy na vajíčka v odstínech fialové, stříbrné, zlaté a odstínů metalízy. Nezapomínejte ale, že je důležité skloubit velikonoční výzdobu se zbytkem vašeho interiéru, aby vše ladilo a nebylo zbytečně přeplácané barvami.

Tipy na velikonoční výzdobu

Možností, jak si vyzdobit domácnost v duchu Velikonoc, je skutečně mnoho a záleží jen na fantazii každého z nás. Klasické motivy, jako jsou barevná vajíčka, větvičky jívy, kytice nebo květníky plné rozkvetlých květin, osení a v něm schované kraslice, můžete doplnit velikonočními věnci, závěsnými dekoracemi nebo svícny vyrobenými ze skořápek. Pro inspiraci nahlédněte do naší fotogalerie, třeba se vám některý z nápadů zalíbí.

Za redakci vám přejeme krásné a veselé Velikonoce!

Komentáře

Načítám komentáře...