Ozdobte si domov pro letní náladu

Ozdobte si domov pro letní náladu
Léto, pohoda, slunce! Dopřejte si lehkou letní snídani nebo večeři na zahradě, terase nebo balkoně a nalaďte se do pohody.

Autor: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Léto je za dveřmi, pozvěte jej k sobě domů. Stačí tak málo a můžete si vytvořit úžasnou letní výzdobu své domácnosti.

Všichni jsme zvyklí zdobit své domovy na Vánoce nebo Velikonoce. Ale na letní výzdobu často zapomínáme. Přitom je to tak jednoduché! Kvetoucí zahrada i příroda kolem nás nám dává tolik možností, jak si z mála surovin vyrobit půvabné dekorace, v hobbymarketech i zahradnictvích zakoupíte různé dekorativní předměty s letní tematikou, takže stačí jen vybírat.

Zhoupněte se na vlnách

Velmi typickými motivy léta jsou moře, voda obecně a předměty s nimi spojené – lodě, majáky, hvězdice, mušle, ryby a další vodní živočichové. Pokud máte doma mušle či hvězdice z vašich cest, využijte je, pokud ne, dají se dobře sehnat v obchodech s dekoracemi, zahradnictvích a často i ve velkých obchodních řetězcích. Můžete je naskládat na misky, do průhledných váz a karaf, rozložit na talíře a dozdobit čajovými svíčkami nebo čerstvými květy.

Ozdobte si domov pro letní náladu
Přizvěte si na pomoc děti a upečte s nimi perníčky. Motivy nejen z podmořského světa se jim jistě zalíbí.

Zdroj: Shutterstock.com

Nezapomínejte na květiny

Kdy jindy máme tak velkou možnost těšit se z pestrých květů všech možných barev, velikostí a tvarů než v létě. Vyzdobte jimi své stoly, poličky a parapety. Květy s pevnými stonky můžete použít pro výrobu ozdobných věnců na okna nebo dveře, malé květy můžete jen tak volně rozsypat na sváteční stůl. Máte-li velkokvěté růže, vložte jejich květy po jednom do malých skleniček nebo na prostřené talíře a výzdoba je hotová hned! Jedlými květy macešek nebo sedmikrásek můžete ozdobit svou večeři a jistě sklidíte úspěch.

Nahlédněte do naší galerie, kde si můžete vybrat některou z inspirací, nebo vymyslete svoji originální dekoraci. Vaší fantazii se meze nekladou.

Komentáře

Načítám komentáře...