Somfy otevřelo unikátní Experience centrum

Somfy Experience centrum
Somfy Experience centrum

Autor: Somfy

Stínění, topení či chlazení na dálkové ovládání se stává neodmyslitelnou součástí domovů i kanceláří po celém světě. A také finančně dostupnou věcí, kterou stojí za to vyzkoušet. A přesně to můžete udělat v novém Somfy Experience centru.

V elegantním a špičkově vybaveném Somfy Experience centru totiž najdete nejnovější zařízení inteligentní či propojené domácnosti, jejíž nastavení a chod si můžete sami vyzkoušet. A to prostřednictvím jednoduchých aplikací na tabletu či PC. S vytvářením scénářů chování zařízení vám na místě pomohou sympatičtí odborníci, se kterými můžete zároveň konzultovat svá přání a preference týkající se moderního způsobu bydlení.

Mezi vyhledávané novinky centra patří například inovativní a tichý pohon pro venkovní rolety, tichý interiérový pohon pro látkové clony a promítací plátna či pohon pro závěsy a záclony, u něhož stačí lehce zatáhnout za látku a závěsy či záclona se dají do pohybu.

Somfy Experience centrum
Somfy Experience centrum

Autor: Somfy

Naprostým bestsellerem je však inovovaný systém pro řízení inteligentní domácnosti TaHoma®. Díky němu můžete celou digitální domácnost řídit a kontrolovat prostřednictvím počítače, tabletu nebo chytrého telefonu, ať už z domova, nebo z druhého konce světa. Prostřednictvím scénářů a kalendáře, které TaHoma® nabízí, lze nastavit chování domu podle životního stylu jeho obyvatel a pohodlně ovládat interiérové i exteriérové stínění včetně stínění zimní zahrady nebo zahradní pergoly, dále vjezdové brány, domovní videotelefony, osvětlení a další zařízení.

Instalace systému je velice jednoduchá a rychlá – řídicí jednotka je typu Plug and Play a automaticky rozpozná a spáruje všechna kompatibilní zařízení, a to v systému io-homecontrol, který využívá obousměrný rádiový protokol a umožňuje vysílat povely zařízením i dostávat jejich zpětnou vazbu. Díky otevřenosti systému do něj můžete zahrnout produkty a zařízení mnoha předních značek.

Automatizovaná domácnost však není pouze o komfortu, díky funkci zpětná vazba máte o stavu domácnosti neustálý přehled, ať jste kdekoli. Zabezpečení domu navíc mohou umocnit i vzdáleně ovládané kamery, čidla a detektory či automaticky nastavené rozsvěcení světel a spouštění stínicí techniky simulující dům plný lidí, i když v něm nikdo není.

V neposlední řadě pak inteligentní řízení domácnosti přináší úsporu energií – senzory umí automaticky ovládat stínicí techniku dle intenzity slunečního záření či nastavené teploty. Přehřátý interiér po návratu z letní dovolené, či naopak nízká teplota v chladných měsících tak mohou být minulostí.

Somfy Experience centrum je otevřené od pondělí do čtvrtka od 8 do 17 hodin a v pátek od 8 do 15 hodin. Najdete ho na adrese:

  • Bavorská 2780/2
  • 155 00 Praha 5 - Stodůlky

Návrh interiéru Experience centra vytvořila architektka Lucie Mlýnková z ateliéru Spectrum.

Společnost Somfy je více než 45 let jedním z největších světových výrobců a dodavatelů řízení a pohonů pro vjezdové brány, garážová vrata a stínicí techniku. Její zastoupení najdete v téměř 60 zemích po celém světě, to české – SOMFY, spol. s r. o. – funguje od roku 1996 a patří k nejúspěšnějším ve střední Evropě. S rozvojem moderních technologií se i společnost Somfy začala intenzivně zabývat řízením inteligentních domácností a vyvinula několik vlastních systémů řízení, které jsou kompatibilní s produkty dalších předních značek. Celosvětově využívá produkty Somfy přes 270 milionů koncových zákazníků.

Více o společnosti na www.somfy.cz.

Komentáře

Načítám komentáře...