Trendy v interiérových dveřích

Dveře

Autor: Masonite

Podle čeho vybrat správný typ interiérových dveří do určité místnosti není na první pohled tak jednoduché, jak se může zdát.

Podívejme se na několik užitečných rad největšího českého výrobce dveří MASONITE, který drží tradici dřevařské výroby na Jihlavsku již téměř 60 let.

Dveře netvoří jen jejich finální povrchová úprava, barva a dekor. Rozhodující vliv na výsledné užitné vlastnosti má i hmotnost, konstrukce, výplň, schopnost pohlcování hluku, způsob upevnění dveří a těsnění pro zastavení zvuku a kouře. Dobré je také zvážit, v jakých místnostech je provoz rušnější, kde chcete mít klidové zóny, ve kterých částech interiéru chcete nechat prostupovat světlo a kde nikoliv. Na chodbách a náročnějších provozních zónách je třeba myslet na omyvatelnost povrchu, jeho odolnosti proti poškrábání a nárazům.

Možnosti povrchové úpravy dveří

V drtivé většině případů volíme do běžných obytných prostor dveře lakované, foliované nebo s čím dál populárnějším povrchem CPL (kontinuálně lisovaný laminát). Tento odolný povrch dává prostor jak barvám, tak dekorům v téměř neomezené škále.

Povrch lakovaných dveří tvoří vodou ředitelná barva nanášená v několika vrstvách. Nemusíte se omezovat ve výběru barevnosti, naopak si můžete zvolit jakýkoliv odstín barvy dle vzorníku RAL.

Design v bílé

Dveře
Profilované hladké interiérové dveře MASONITE model ANGLET VERTIKA v bílém nástřiku RAL 9003 se sklem pískovaným.

Autor: Masonite

Preferujete jednoduchost a čistý design? Sáhněte po bílé. Nejen bílé lakované dveře je možné mít s hladkým nebo profilovaným povrchem. V bílé barvě je současným trendem nejzářivější bílá RAL 9003. Profilované dveře mohou mít linie vertikální, horizontální, čtvercové, obdélníkové a s různou velikostí i druhem prosklení.

Mezi nejoblíbenější bílé dveře patří linie profilování vertikální (např. řada Bordeaux) a pak horizontální (např. řada Anglet).

3D dřevo a dveře proti hluku

Dveře
Interiérové MASONITE dveře LUME EXTRA Safety Acoustic zařazené v bezpečnostní kategorii RC2 se zvýšenou protihlukovou odolností. Povrchová úprava CPL laminát v dřevodekoru Nebraska.

Autor: Masonite

Foliovaným (kašírovaným) a CPL dveřím vévodí motiv dřevěných dekorů. Chcete k dřevu ještě blíže? 3D fólie imituje přirozenou strukturu přírodního materiálu, a výsledný efekt je tak téměř k nerozeznání od pravého dřeva.

Dřevodekor je oblíbeným materiálem i pro vstupní dveře do bytu. Pro vstupní dveře je nutné splnit požadavky na bezpečnost, protipožární odolnost a akustickou izolaci. Ani v tomto případě se ale nemusíte omezovat v požadavcích na estetiku. Vchodové interiérové dveře do bytu řady LUME EXTRA Safety Acoustic zařazené v bezpečnostní kategorii RC2 mají zvýšenou protihlukovou odolnost, a přesto si je můžete nechat vyrobit v jakékoliv povrchové úpravě.

Horizontální dekory

Dveře
Dveře MASONITE model Dominant s povrchovou úpravou CPL laminát s horizontálním dekorem bardolino a obdélníkovým prosklením (sklo Matelux)

Autor: Masonite

Mezi populárními dekory se drží horizontální dřevodekor s povrchem laminát Special (kontinuálně lisovaný laminát). Povrch CPL laminát Special vykazuje vysokou odolnost proti poškození, vyznačuje se snadnou údržbou a vysokou životností. Pro své výhody a také dobrý poměr cena/výkon se řadí mezi nejčastější volbu povrchu.

Zajímavé jsou dekory borovice finská, dubu přírodního a bardolino. Moderní dřevodekor se dá kombinovat s hliníkovými páskami, různou velikostí, barvou prosklení i typem klik.

K individuální specifikaci dveří slouží online konfigurátor dveří, ve kterém si každý navrhne kompletní sestavu dveří od zárubní až po kliku, a ušetří tak čas při jednání s prodejcem.

Pro vyšší vlhkost

Do koupelen pak jsou vhodnou volbou dveře s úpravou Klima, u kterých oceníte především jejich snadnou údržbu, mechanickou odolnost a odolnost vůči vlhkosti. Online konfigurátor nabídne jednoduché barevné varianty, jako jsou antracit, kamenná šedá a vanilka nebo dřevěné dekory v důmyslných odstínech.

Kompletní servis ve vzorkové prodejně

Pokud si chcete nechat poradit, doslova si všechno osahat a zajistit na klíč, navštivte vzorkovou prodejnu v objektu Sykora Home, Českomoravská 183, Praha. V showroomu jsou specialisté, kteří vám nejen poradí, ale zajistí i zaměření, montáž a servis dveří.

www.masonite.cz

Komentáře

Načítám komentáře...