Pět tipů, jak zútulnit toaletu

Toaleta

Autor: Shutterstock.com

Na samostatnou toaletu je většinou vyčleněno jen minimum místa, často se sem nevejde ani malé umyvadlo na opláchnutí rukou. Zvláštní designérské kousky tady proto asi nevymyslíme. Přesto ale může být ona místnůstka hezká a útulná.

Toaleta výrazně prokoukne i s pomocí malých a levných triků, aniž byste museli investovat do náročnější rekonstrukce a kachlíkování.

1. Nový nátěr nebo tapeta

Toaleta

Autor: Pinterest

Jsou-li stěny zašedlé a nevábné, budeme s nimi muset něco provést. Nejjednodušší je místnůstku vymalovat, a to světlou barvou, která stísněný prostor opticky zvětší. Co se týče tapetování, vyvarujte se divokých a příliš výrazných vzorů, a to zvláště, pokud hodláte vytapetovat celou místnost. Můžete se však inspirovat trendem, kdy se výraznější tapeta aplikuje jen na stěnu za toaletní mísou - ta potom zajímavě kontrastuje se zbytkem místnosti.

2. Dřevěné prvky

Dřevo je při zútulňování interiéru vděčným pomocníkem a platí to i na toaletě. Stačí, když vyměníte plastové prkénko za dřevěné, a malý zázrak je na světě. Dřevěné prkénko je navíc teplejší na dotyk a příjemněji se na něm sedí. Ze dřeva může být i držák na toaletní papír.

3. Poličky a skříňky

Toaleta
Máte-li na toaletě okno, můžete sem umístit živou rostlinu.

Autor: Pinterest

Toaleta
Držák na toaletní papír s poličkou / Sapho

Autor: Oficiální zdroj

Toaleta
I na toaletě se najde místo pro poličky.

Autor: Pinterest

Že se nikam nevejdou? Nemusejí být veliké ani široké. Police poskytnou prostor pro různé dekorace, voňavé potpourri a třeba i časopisy, jimiž rádi na toaletě listujete. Do skříňky vedle toalety se pak elegantně schová štětka a případné chemické čisticí prostředky.

4. Legrácky

Toaleta
Vtipná samolepka na WC / Bonami.cz

Autor: Oficiální zdroj

Rámečky s rodinnými fotografiemi si na toaletě asi nevystavíte, na druhé straně vám ale ona místnůstka poskytuje prostor, kde můžete uplatnit vtipné drobnosti, které by jinde v bytě narušovaly styl. Toaleta zkrátka není tak vážná. Legrační samolepky či vtipně sepsaná pravidla pro používání WC pobaví celou rodinu i návštěvy.

5. Vůně

Asi nám dáte za pravdu, že ani ten nejluxusněji zařízený záchod nepůsobí vábně, pokud nelibě voní. Přípravků k osvěžení vzduchu na WC je na trhu celá hromada, existují však i jednoduché způsoby, jak na oné místnůstce udržet příjemný odér permanentně a za hubičku. Stačí, když sem umístíte mističku s aviváží nebo s práškem na praní. Někdo radí nakapat dovnitř ruličky toaletního papíru nepatrné množství éterického oleje. Spíše než aromalampu, jejíž vůně může být v malém prostoru až příliš intenzivní, bychom pak doporučili potpourri, které navíc působí i estetickým dojmem. A samozřejmě větráme a odvětráváme...

Komentáře

Načítám komentáře...