Pojďte na návštěvu luxusního bytu v Bejrútu

Bejrút
Foto: Alex Jeffries

Autor: Oficiální zdroj

Na jedné straně nádherný výhled na záliv a historické vykopávky, na druhé straně barokní domy plné života. Uprostřed byt naplněný tu industriálními prvky, tu supermoderním vybavením, tamhle uměním…

Když se řekne Bejrút, většině lidí vyskočí obrazy války, špionážních filmů, bídy a utrpení. Jenže to je tak daleko od pravdy, že to snad ani dál být nemůže. Libanonské hlavní město je centrem kaváren, čajoven, nádherných historických vykopávek i barokních domů. Je sídlem i velmi bohatých lidí, kteří mají byty, jako je právě tento.

Byt je v komplexu nazvaném One Oak 3&4 B2 a zabírá dvě podlaží o celkové ploše 700 m2. Autorem interiéru je ateliér Askdeco, konkrétně jeho spoluzakladatel Nisrine Nasr. Za ním majitelé přišli s konkrétními představami, jak by měl byt vypadat. Jenže postupně se zjistilo, že vlastně to úplně neví. Měli představu, která ale tak nějak neodpovídala tomu, jaký byl byt. A tak Nasr vytvořil moderní industriální prostor, který je vyplněn teplými ornamenty.

Dvoupodlažní penthouse má výhodu v tom, že odděluje společenské prostory od těch osobních. Ta společenská část má velký společný prostor, který je vyplněný zajímavými obrazy, dodávajícími prostoru barvy a teplo. Industriální prostor pak doplňují supermoderní doplňky, jako je high-end kulečník Toulet nebo stolní fotbal, který do moderního designu navrhla firma Teckell.

Tlumené tóny stěn doplňuje vybavení s výraznými barvami a hlavně výhled z oken na nádherné modré Středozemní moře nebo barevné domy na druhé straně.

Po točitých schodech se dostane rodina do druhého patra, kde jsou luxusní ložnice, soukromá kuchyně, koupelna s volně stojící vanou atd.

Komentáře

Načítám komentáře...