Zahraniční návštěva: Starý dům, moderní interiér

Brooklyn
Foto: Francis Dzikowski/OTTO

Autor: Oficiální zdroj

V Brooklynu stojí spousta klasických domů, které obdivujeme ve filmech. Jejich interiéry jsou častým cílem architektů, kteří je přetváří do moderní podoby. Jednu takovou přestavbu nyní navštívíme.

Americký zákazník samozřejmě chce dům, kde se dá žít a bydlet. Zvlášť obyvatel New Yorku nechce bydlet v „muzeu“. Klasické domy v ulicích New Yorku jsou tak postupně opravovány a upravovány tak, aby se v nich dalo bydlet i v jednadvacátém století. Tento upravili odborníci z BFDO Architects. Zadání bylo skvělé. Kompletní přestavba do skutečně moderního střihu.

A tak zvenčí klasický dům je uvnitř moderní, a přitom praktický. Začíná to už v předsíni, která je obložena dlaždicemi od Brothers Cement. Výrazná žlutá je kontrastní k tmavě šedé, kterou je vymalován zbytek místnosti i dveře. Za dveřmi to pak nevypadá, že by dům byl nějak extra moderní. Klasické dřevěné schody se sloupkovým zábradlím, obývací pokoj s krbem a pohodlným křeslem Lounge Chair & Ottoman od Vitry. Řeklo by se obyčejný dům. Jenže náhle se změní všechno, jen se vstoupí do kuchyně. Centrálním místem je ostrůvek, který funguje i jako bar/stůl. Obchozí je z obou stran – na každé straně je pak vestavěná kuchyně s klasickými dvířky. A budete se divit – jde o IKEA výrobek, který byl jen lehce přizpůsoben a někde nalakován šedou barvou. Úplně stejně se pak vytvořily vestavěné stěny do horního odpočinkového pokoje.

Brooklyn
Foto: Francis Dzikowski/OTTO

Autor: Oficiální zdroj

Architekti si hodně vyhráli s osvětlením. Celým domem se prolínají originální osvětlovací tělesa, většinou od specializované firmy Innermost Lighting.

Za zmínku stojí i dolní toaleta, která je probarvená velmi netradiční stěrkou. Horní rodinná koupelna s velkým sprchovým koutem je obložena bílými a šedými dlaždicemi a záda má v šedém mramoru. Za zmínku stojí i přístavba a renovace střechy. V ní vznikl velký světlík, který prosvětluje schodiště a chodby. Vzadu pak vznikla přístavba obložená dřevem, aby se zvětšil obývaný prostor.

Komentáře

Načítám komentáře...