Návštěva v pánském bytě ve stylu vintage

Vintage byt

Autor: Archív Interiér roku

Pánský byt si spousta lidí představí jako ultramoderní, jednoduchý, bez ozdob. Jenže tenhle je důkazem, že tomu tak není. Komu se líbí vintage styl, ten si tu užije.

Po zaměření stávajícího stavu bytu v posledním patře hrubé stavby přišli designéři ze studia MAD-design s návrhem nového dispozičního řešení. Podařilo se jim zvětšit užitnou plochu bytu z původních 97 m² na 110 m², kde místo části jedné z venkovních teras, která neměla využití, byl prostor využit pro chybějící šatnu. Nové dispoziční řešení bytu velikosti 4+kk tak naplnilo všechny požadované užitné parametry pro moderní pánský byt.

V průběhu projekčních prací investor vyslovil své přání umístit v bytě osobité kusy nábytku, jako například stolek z původního kovářského měchu z pradědovy kovárny, který majitel plánoval umístit do obývacího pokoje, a další doplňky, které se měly stát součástí vznikajícího interiéru.

„Cílem bylo vytvořit a realizovat vyváženou souhru tak, aby byt v konečném výsledku působil moderně a zároveň nenásilně akceptoval požadované výrazné solitéry. Při řešení a realizaci byl tedy kladen důraz na detail, výběr materiálů a samozřejmě celkové provedení,“ sdělují autoři.

Vintage byt

Autor: Archív Interiér roku

Kuchyňská linka byla vyrobena na zakázku ze speciálně upraveného eukalyptu s pracovní deskou z opalované žuly. Stejná dýha byla také použita na výrobu interiérových dveří včetně dýhovaného kování. Celý otevřený prostor a funkčnost kuchyně je řešena integrovanou digestoří se spodním odtahem a varnou deskou BORA CLASSIC v kombinaci s celoplošným grilem Tepanem z nerez oceli.

S ohledem na podlahové vytápění byla v převážné části interiéru realizována keramická dlažba v neutrálním dekoru dřeva. Vzhledem k umístění bytu v posledním patře byly osazeny v obytných místnostech klimatizační jednotky. V obývacím pokoji byl na stěně použit výrazný hrubý přírodní kámen, stejně tak jako v koupelně a WC. Výjimečný vzhled koupelny a WC ještě více podtrhly designové zařizovací předměty doplněné atypickým nábytkem.

Jednotlivé dekorativní prvky a doplňky z cest si již realizoval sám investor, se kterým byla celková spolupráce velmi pohodová až přátelská.


V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Soutěž je vyhlášena pod záštitami Senátu Parlamentu ČR, Ministerstva kultury, Ministerstva průmyslu a obchodu a Magistrátu hl. města Prahy. Pořadatelem je Institut bytového designu. Časopis a webové stránky DŮM A ZAHRADA jsou mediálním partnerem.

S vítězi kategorií, finalisty i nejzajímavějšími soutěžícími za rok 2018 postupně čtenáře seznamujeme na našich stránkách. Více informací o soutěži zde.

Komentáře

Načítám komentáře...