Tipy, jak se zbavit nadměrné vlhkosti a plísní v bytě a domě

Kluk u okna
Nadměrná vzdušná vlhkost se často projevuje orosenými okny

Autor: Henkel

Víte, že průměrná rodina vyprodukuje domácími činnostmi, jako je sprchování, vaření, žehlení atd., až 12 litrů vody za den? Víte, že plísně a roztoči mohou žít jen na místech s nadměrnou vlhkostí? Víte, že místnostmi, kde do ovzduší pouštíme nejvíce vlhkosti, jsou koupelna, kuchyně, ale i ložnice?

Nadměrná vlhkost v našich domech je živnou půdou pro plísně, které mohou být původcem mnohých závažných onemocnění. Plísně ovšem potřebují ke svému životu nadměrnou vlhkost. To znamená, že když budete v domácnosti udržovat vzdušnou vlhkost na optimální úrovni, nemají plísně šanci.

Tipy, jak udržet vzdušnou vlhkost na správné úrovni:

  1. Udržujte doma čisto a zajistěte v místnostech čerstvý vzduch.
  2. Při vaření používejte pokličky a digestoř. Po sprchování či koupání zapínejte větrání.
  3. Často větrejte. Vhodné je rychlé nárazové větrání, kdy vytvoříte průvan, a vyměníte tak vzduch v místnosti.
  4. Důležité je v chladných dnech i vytápění.
  5. Používejte pohlcovače vlhkosti.

Pohlcovače vlhkosti

Odstraňování vlhkosti

Autor: Henkel

Hladinu nadměrné vzdušné vlhkosti lze udržovat na optimální úrovni pomocí kvalitních pohlcovačů vlhkosti. Jedním z nich je Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o. Funguje na základě absorpce vlhkosti pomocí speciálních tablet, které díky svému tvaru a struktuře dokážou efektivněji pohlcovat vzdušnou vlhkost a přeměňovat ji v tekutinu.

Nyní v limitované edici s tabletou s levandulovou vůní.

Speciální pohlcovač vlhkosti do koupelny

Odstraňování vlhkosti

Autor: Henkel

Novinka pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace, je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Můžete zakoupit zde:

Jak funguje? Podívejte se na video:

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpční tabletě, která ji přeměňuje v kapalinu a hromadí ji ve spodní části.

Odstraňování vlhkosti
Pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o do KOUPELNY s tabletou

Autor: Henkel

Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m² spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti). Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Pohlcováním vlhkosti se tableta postupně rozpouští. Následně ji můžete nahradit za novou. Náhradní tablety se prodávají samostatně a je možné si vybrat z tablet s vůní – relaxační levandule nebo ovoce plné energie.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz.

Komentáře

Načítám komentáře...