Inspirace: Mátově šedá ložnice

Mátově šedá ložnice

Autor: Dulux

Ložnice má především uklidňovat, a tak do ní hledáme neutrální a tlumené odstíny, které nerozptylují smysly. Jednou takovou pohodovou barvou je mátově šedá, jež připomíná klidné nebe při východu slunce.

Mátově šedou letos zvolila jako svou barvu roku značka Dulux, aby zdůraznila potřebu lidí navrátit se k přírodě a mezilidským kontaktům, jež by se měly odehrávat ve skutečném životě, a nejen virtuálně na sociálních sítích. Jak nám k tomu může mátově šedá barva dopomoci? Třeba tak, že se na ni při probuzení zadíváme a uvědomíme si, že venku se zrovna odehrává svítání, které stojí za to vidět na vlastní oči. A tak naše první cesta povede k oknu nebo na balkon, a nikoli k displeji mobilu.

Je to hezká, psychology dosud neověřená teorie, nicméně vraťme se k samotné barvě. Mátově šedá vytváří neutrální pozadí, které nedráždí a nevzbuzuje emoce, ale zároveň není jen smutně šedé. Nádech modrozelených lístků máty tomuto odstínu dodává jedinečnost. Zástupci značky Dulux jej doporučují kombinovat s jemnými pastelovými barvami; mátově šedá se obzvláště dobře snáší s pastelovou růžovou, tmavě šedou a krémovou barvou.

Mohlo by vás zajímat

Televize v ložnici

Co všechno nepatří do ložnice

Kvalitní spánek je tolik důležitý pro naše zdraví, a přitom je dnes spíš vzácným jevem. Řada lidí trpí nespavostí a ...

Mátově šedá barva má tu výhodu, že skvěle zapadne jak do moderních minimalistických interiérů, tak do venkovských chalup či retro ložnic. V novostavbách ji lze doplnit kovovými a skleněnými prvky, ale i přírodním dřevem, proutěným nábytkem a lněnými přehozy. V tradičním interiéru můžeme mátově šedou využít i při renovaci dřevěného nábytku - bude slušet starým almarám, komodám i toaletním stolkům.

Komentáře

Načítám komentáře...