Inspirace: Rustikální doplňky pro chalupu

Doplňky na chalupu
Damaškové povlečení Granny / VEBA

Autor: Oficiální zdroj

Chalupářská sezona se rozjíždí, obchody se také otevírají, tak můžeme vyrazit na lov nějakých těch stylových doplňků, kterými svá "letní sídla" vyzdobíme. Máme pro vás malou inspiraci.

Rustikální styl vychází z venkovských tradic, připomíná staré časy a vyvolává v nás vzpomínky na prázdniny trávené u babičky. Nese v sobě kapku nostalgie, ale zároveň vytváří útulný dojem. Díky tomu, že využívá především čistě přírodní materiály, jej můžeme považovat za nadčasový. Dřevo, kámen, pálená cihla a keramika tu s námi byly po staletí a ještě dlouho budou, stejně jako textilie z bavlny a lnu.

Na lidovou notu hraje nová kolekce Granny od české textilky Veba. Její damaškové povlečení je utkáno z luxusních česaných přízí pravé egyptské bavlny, vzor modrobílých pruhů se inspiroval českým kanafasem. Spojení folklorních tradic z různých koutů světa jde ruku v ruce se současným trendem MULTI-LOCAL, který byl představen na mezinárodním veletrhu Heimtextil.

Jinými slovy, rustikální doplňky nemusejí nutně odkazovat na jednu určitou kulturu, český venkov se na chalupě může kombinovat s prvky cizího prostředí. Populární jsou v tomto ohledu motivy venkova francouzského (styl Provence), ale stylové dekorace mohou klidně připomínat i starou Anglii nebo Orient.

K dotvoření té správné atmosféry někdy stačí drobnosti: ubrus s motivem lučního kvítí, dřevěné nádobí, vlněné plédy, do kterých se zabalíte za chladnějších večerů. Výhoda rustikálního stylu spočívá v tom, že je nejen estetický na pohled, ale také praktický.

Komentáře

Načítám komentáře...