Záchody, ze kterých se točí hlava

Nejvýše položené záchody na Slovensku

Autor: Archiv autora

Potřeba odskočit, přepudrovat si nos, poslechnout volání přírody nás může přepadnout prakticky kdekoli, a to třeba i pár set metrů nad zemí, naštěstí i tam dnes záchody najdeme...

Výhled vpravdě slovenský

Sto metrů nad Dunajem mají v jednom z čtyřhvězdičkových hotelů nedaleko výstaviště tento exkluzivní výhled. Pisoáry v tomto bratislavském hotelu zajímavým způsobem kombinují tradice Slovenska s jeho moderní podobou.

Nejvýše položené záchody na Slovensku

Nejvýše umístěné toalety světa

Hrdým titulem „nejvýše umístěný záchod světa“ se pyšní tato ruská toaleta. Využívají ji kosmonauti na vesmírné stanici ISS. Vznikla sice v Rusku, ale financovaly ji Spojené státy americké – přišla je na 19 milionů dolarů, v přepočtu asi 400 milionů korun. Na ISS se tento záchod objevil roku 2009, kdy nahradil už zastaralý modul Zvezda. U něj kosmonauti nejvíce nesnášeli, že jim neposkytoval dostatek soukromí a také spotřebovával příliš energie…

Nejvýše položené záchody světa

Australský výhled

Jako záchody s nejlepším výhledem v Austrálii prosluly tyto veřejné toalety jménem Doon Doon. Našli byste je na hoře Mt. Warning v severní části Nového Jižního Walesu.

Nejvýše položené záchody v Austrálii

Až ke Kimovi

Jižní Korea je bohatá země a hlavní město Soul je její perlou. Jednou z těch méně známých památek, které stojí za zhlédnutí, ale kam průvodci příliš často nemíří, jsou nejvýše položené veřejné záchodky města. Mají je v nejvyšším patře mrakodrapu Seoul Tower a tvrdí, že za dobrého počasí je z nich vidět až do sousední Severní Koreje. Ovšem jen z těch pánských, dámské jsou otočené směrem na jih.

Nejvýše položené záchody v Jižní Koreji

Tady močí manažeři

Nejdůležitější a největší bankovní dům Německa se jmenuje Commerzbank. Sídlí ve Frankfurtu a právě tam je také umístěné její vedení. V nejvyšším patře mrakodrapu v centru města mají nejvyšší manažeři pisoáry, na nichž si mohou uvědomit, jak vypadá svět s nadhledem.

Nejvýše položené záchody v Německu

I Pražané mají své vysoko postavené toalety

Nejvýše umístěné záchodky v Praze najdete v Žižkovském vysílači. Pokud se rozhodnete toalety použít, vězte, že jste ve výšce 93 metrů nad zemí.

Komentáře

Načítám komentáře...