TOP 8: Nejdražší vany světa

Vana

Autor: Thinkstockphotos.com

Chcete vanu od předního světového designéra, ale ona stojí tolik, co váš roční plat? Tak raději nečtěte další řádky. Tady vám ukážeme vany, které stojí tolik, kolik si za celý život nevyděláte.

č. 1 – Le Grand Queen

Vana

Autor: Oficiální zdroj

Jmenuje se Le Grand Queen a vyrobila ji šperkařská firma Kaijo. V Dubaji byla vydražena za neskutečných 33 milionů korun. Co je na téhle vaně tak vzácného? Je totiž vyrobena z jediného kusu speciální horniny z vulkanické Indonésie. Tomuto kameni se v Asii připisují velké léčivé vlastnosti. Jedná se o směs zkamenělého dřeva, polodrahokamů a fosilií.

č. 2 – Baldi Rock Crystal

Vana

Autor: Oficiální zdroj

Tuhle vanu si pořídila zhýčkaná dcera vládce Formule 1 Tamara Ecclestone. Jde o vanu vyrobenou z jednoho kusu amazonského křišťálu. Má průměr 2,13 metru. Cena není lidová – stála 34 milionů korun. Designér Luca Bojola a firma Baldi dokonce vyrobili takové vany tři. Další ale tak drahé nebyly.

ČTĚTE TAKÉ:

č. 3 – Golden

vana

Autor: Oficiální zdroj

Japonský Kominato Hotel má jedno malé, ale velmi těžké lákadlo pro své hotelové hosty. Malou, ale pekelně těžkou vanu, kde se může každý za příslušný poplatek a pod přísným dohledem ozbrojených stráží vykoupat. A proč by to měl dělat? Protože tahle vana má vnitřek vyrobený ze zlata. Cena je kolem 20 milionů korun.

č. 4 – Baldi Malachite

Vana

Autor: Oficiální zdroj

Opět je tu firma Baldi a designér Luca Bojola. A tentokrát je vana zelená z tyrkysového malachitu. Cenu 4 400 000 korun ospravedlňují i doplňky, jako jsou nožičky či vodovodní baterie, které jsou pokryté čtyřiadvacetikarátovým zlatem.

č. 5 – Baldi Amethyst

Vana

Autor: Oficiální zdroj

A do třetice firma Baldi. Tentokrát s vanou z fialového ametystu. A opět je ve hře zlato a můžete si přikoupit i další drobnosti, jako je třeba dávkovač na mýdlo, hrníček na kartáčky apod. Samozřejmě z ametystu. Cena 2,4 milionu korun.

č. 6 – Serenity

Vana

Autor: Oficiální zdroj

Vyrobilo se jich jen 12. Jsou z bronzu a mají na sobě zlaté a stříbrné doplňky a také malbu od japonských umělců. Cena 1,5 milionu korun.

č. 7 – Kallista Archeo Copper

Vana

Autor: Oficiální zdroj

Známá firma Kallista postavila z pořádného kusu mědi vanu, která je dlouhá jen 1,5 metru a 0,75 metru široká. Je ovšem kompletně ručně dělaná. Má k sobě speciální kohoutek (také ručně dělaný). A navíc – je to prvotřídní kvalita. Vždyť v Kallistě dělají lidé, kteří opravovali pochodeň u Sochy svobody v New Yorku. Stojí 1,35 milionu korun.

č. 8 – Water Games Technologies’ Red Diamond

Vana

Autor: Oficiální zdroj

Je pro dva lidi. Je červená. A má vše, na co si vzpomenete. Vypočítat, co všechno tahle masážní vana umí, tak bychom tu byli dlouho. Ale zkráceně – na výklopných konzolích jsou dvě HDTV televize, zarámované do zlata a krystalů Swarovski. Tyto krystaly také najdeme na ovládacích prvcích nebo na držáku šampaňského. Vana má sprchový kout, masážní funkce a sama se dezinfikuje. A stojí 840 000 Kč.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...