Koupelny s akcentem černé barvy: žádná deprese, jen elegance

Černá v koupelně

Autor: Shutterstock.com

S černou barvou zacházíme v interiéru opatrně, zvláště pak v koupelně, která bývá malých rozměrů, a potřebujeme ji spíš prosvětlit, než abychom ji halili do tmavého hávu. Pokud to ale s černou nepřeženeme, můžeme s ní dosáhnout elegantního výsledku.

Černou barvu můžeme zvolit například u koupelnové dlažby. Tmavá podlaha nevadí ani v malé koupelně, pokud stěny nesou kontrastní světlé obklady. V retro koupelnách ve starších bytech a domech může vypadat pěkně dlažba šachovnicová. Nejlépe s ní bude ladit volně stojící vana, starožitný toaletní stolek a zelené rostliny.

Moderní minimalistickou bílou koupelnu elegantně doplní třeba zrcadlo v černém rámu nebo tapeta s černobílým geometrickým vzorem pokrývající jednu stěnu. Vysoký lesk a nádech luxusu koupelně dodá černá lesklá mozaika, která rozbije jednotvárnost bílých obkladů. V dnešní době není problém sehnat ani černou vanu nebo umyvadlo. V tom případě ale stěny i dlažbu ladíme do barev co nejsvětlejších, aby na nich tmavá sanita patřičně vynikla, a nepřipadali jsme si tu jak v krematoriu. Krásná bude i kombinace černé sanity se světlým dřevem.

Obecně platí, že čím je koupelna menší, tím více bychom v ní měli s černou barvou šetřit. Akcent černé může místnosti dodat třeba jen černý rám sprchového koutu nebo naprosté drobnosti, jako stojan na kartáčky či dávkovač na mýdlo. Pro inspiraci nahlédněte do galerie.

Komentáře

Načítám komentáře...