Nové trendy v zařizování kuchyní

Nové trendy v zařizování kuchyní

Nové kuchyně charakterizují působivé a odvážné kombinace materiálů a často nezvyklých barev. Dále je typické to, že nejsme vázáni jen tím, co právě vidíme v obchodě – každý výrobce nám dává možnost uplatnit náš individuální vkus a přání. A tak si kuchyni lze nakombinovat tak, že každá je vlastně originálem. A to ve...

Nové kuchyně charakterizují působivé a odvážné kombinace materiálů a často nezvyklých barev. Dále je typické to, že nejsme vázáni jen tím, co právě vidíme v obchodě – každý výrobce nám dává možnost uplatnit náš individuální vkus a přání. A tak si kuchyni lze nakombinovat tak, že každá je vlastně originálem. A to ve všech cenových relacích. Osobitou kuchyni můžeme vytvořit i v cenově nejdostupnější nejlevnější variantě lamino - už proto, že výrobci nabízejí více než sto laminových povrchů.

Svébytným designérským dílem jsou potom na druhé straně kovové kuchyně pro nejnáročnější. Vyznačují se někdy až sci-fi vzhledem, používá se hodně bílá barva, hliník, hladké povrchy a ty nejjednodušší linie. Své místo neztrácejí ani věčné kuchyně z dřevěného masivu, ovšem opět v nových kombinacích (například pracovní deska z černé žuly ke světlému dřevu).

Čím se vyznačují kuchyně dneška a jakým směrem se jejich vývoj asi bude ubírat v nejbližší době? Napoví výčet nejtypičtějších prvků:

Barevné kombinace v novém ladění
Lakovaná deska MDF na kuchyňská dvířka dovoluje využít tu nejširší škálu barev. Hodně se objevuje šedá barva, prosazují se i šedobílé kombinace od jemných kontrastů, kdy šedá s bílou skoro splývá, až ke kombinaci bílého a temně šedé. Působivé jsou i vedle sebe použité syté odstíny žluté a modré, netuctové jsou kuchyně zelenobílé, ledově modré s matným kovem, šedorůžové…

Nerez stále v nové roli
Vyskytuje se na pracovních deskách i na obložením za varným centrem, na dvířkách skříněk i na zásuvkách, na dvířkách horkovzdušných i mikrovlnných trub.

Ostrůvkové kuchyně
„Ostrůvky“ mohou být buď masivní čtvercové pulty, ale také nověji lehké pracovní stoly, často s aluminiovými, výškově nastavitelnými nožkami.

Jídelní stoly nejen k jídlu
Velké stoly se dají dobře využít i k práci – zejména pokud mají laminovou desku, nebo případně opět nastavitelnou výšku.

Kombinace soklů a nožek v jedné kuchyni
Poměrně nový prvek, který dotváří dynamickou kuchyni. Na jednotlivých skříňkách se střídavě objevují sokly a nožky. Nožky mohou být úzké kovové, nebo naopak ve tvaru širokých dřevěných kvádříků se spodní částí kovovou. Na soklech často vidíme netradiční povrchy – třeba stejný jako na pracovní desce – (žula, corian..). Tak se nám stejný materiál opakuje jak na vertikálních (sokly), tak na horizontálních (pracovní desky) plochách.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...