Novoroční bazar - potřebné maličkosti do kuchyně

Co si v novém roce pořídit nového do kuchyně, jak kuchyni a jídelnu vzhledově osvěžit? Koupit bychom měli v první řadě to, co dosluhuje. Práce v kuchyni je koloběh – v podstatě pořád něco otevíráme a zase zavíráme, dáváme do hrnců, uklízíme a vyhazujeme. Podívejme se na všechno krok za krokem, a snažme se, aby každý...

Co si v novém roce pořídit nového do kuchyně, jak kuchyni a jídelnu vzhledově osvěžit? Koupit bychom měli v první řadě to, co dosluhuje. Práce v kuchyni je koloběh – v podstatě pořád něco otevíráme a zase zavíráme, dáváme do hrnců, uklízíme a vyhazujeme. Podívejme se na všechno krok za krokem, a snažme se, aby každý pracovní úkon byl o něco vylepšený, zjednodušený a pohodlnější. A k dosažení svěžího vzhledu kuchyně někdy stačí maličkost - třeba nádobí v nové barvě.

Nezvyklé: fialové talíře a hrnky
Jemně fialové talíře, kávové i čajové hrníčky jsou hezké a nápadné. Fialová barva zejména s bílou (ubrusy, prostírání) je velmi elegantní; také vedle ní vyniknou proutěné lakované doplňky. A až přijdou Velikonoce, fialové nádobí bude perfektně ladit se žlutou a zelenou.

Funkční a kvalitní nástroje
Pokud jsme něco praktického nedostali pod stromeček, měli bychom při nákupech spojit funkčnost s dekorativností, dobrý výrobek a dobrý design. Začít můžeme od malých nástrojů, které příliš nefungují, ale používáme je i několikrát denně. Jedním z nich je určitě otvírák konzerv. Od starého otvíráku máme otlačené ruce, nekvalitní plastový se zase protáčí a je zralý na vyhození. Investovat bychom měli do celokovového, vyrobeného z nerezové oceli.

Zátka na láhev otevřeného vína
Není to vůbec lecjaký špunt, ale nerezová krásná zátka, která bezpečně uchová aroma i chuť vína v otevřené láhvi. Stojí něco kolem sta korun, ale brzy se zaplatí - láhev vína nemusíme ani dopíjet ani posléze vylévat.

Zátka na šampaňské
Je konstruovaná trochu jinak a důkladněji; tak, aby ani po nějaké době sekt nevyšuměl a dal se v nezměněné chuti dopít.

Zátka na pivní láhve
I když pivo by se dopít mělo najednou, pevná nepropustná gumová zátka se v domácnosti jistě hodí.

Magnetky na chladničku
Praktický nesmysl, který dostane smysl ihned, jakmile začneme něco hledat. To něco jsou papírky s poznámkami o tom, co je třeba koupit. Když není v kuchyni místo třeba i na malou nástěnku, necháváme si vzkazy na kovové ploše - kterou jsou povětšinou dveře chladničky. Koupit můžeme magnetky s kuchyňskými motivy – ve tvaru housky nebo konvičky, nebo jednoduché elegantní terčíky.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...