Rozverné kuchyňské židle

Rozverné kuchyňské židle

Minulý týden jsme se zabývali renovováním starých židlí. Dnes ještě přinášíme pár nápadů, které dokazují, že ve vytváření osobitých židlí do kuchyně, na terasu nebo na chalupu se fantazii meze nekladou: Samá vlnovka Sedátko, opěradlo i nohy židle pokryjeme vlnovkami. Židli dvakrát natřeme dvěma nátěry světlé barvy....

Minulý týden jsme se zabývali renovováním starých židlí. Dnes ještě přinášíme pár nápadů, které dokazují, že ve vytváření osobitých židlí do kuchyně, na terasu nebo na chalupu se fantazii meze nekladou:

Samá vlnovka
Sedátko, opěradlo i nohy židle pokryjeme vlnovkami. Židli dvakrát natřeme dvěma nátěry světlé barvy. Na ni pak malujeme kulatým štětečkem tmavou barvou nepřetržité, dlouhé anebo naopak jen krátké, za sebou jdoucí vlnovky.

Židle s nápisy
Židli natřeme na černo a potom ji skoro suchým štětcem přetíráme bronzovým nebo stříbrným lakem. Černá by občas měla prosvítat a konečný efekt by měl vypadat jako stará pozlacená židle s patinou.

Polstrované židle tón v tónu
Máme-li starší židle s polstrovaným sedátkem, nebude možná problém potah vyměnit. Pak je efektní natřít celou židli o pár tónů světlejší barvou než je nový potah sedátka. Třeba světlerůžová židle s tmavorůžovým potahem nebo světlešedý nátěr s tmavošedou textilií sedátka. V takovéto úpravě můžeme mít třeba čtyři židle - každou jinak barevnou - a přece všechny spolu budou ladit.

Gurmánská židle
Židli natřeme světlou barvou. Po zaschnutí opět pracujeme tmavou barvou a slabým kulatým štětečkem. Na sedátko napíšeme dětským psacím písmem jména strávníků. Slabým štětečkem také můžeme opěrátko pokrýt názvy oblíbených jídel, nebo na sedátko napsat celé menu.

Židle pro milovníky vína
Židli natřeme na stříbrno. Potom na ni štětečkem černou barvou a psacím písmem napíšeme názvy jednotlivých značek a odrůd vína....

Crazy židle
Kdo rád pracuje v uvolněnějším stylu, může si vyrobit židli tečkovanou, kroužkovanou nebo čárkovanou.

Na světlejší základní barvu (jednu nebo dvě vrstvy) po zaschnutí malujeme plochým štětcem čárky, nebo malým kulatým štětcem tečky – oba vzory můžeme také smísit. Namalovat můžeme také malé kroužky a oválky. Malujeme na sedátko, opěrátko i nohy židle.

Světlemodrý efekt
Dřevěnou židli bez nátěru obrousíme smirkovým papírem. Potom si namícháme jemně modrou barvou (bílou s pár kapkami modré). Do této barvy slaboučce namočíme širší plochý štětec; přebývající barvu hodně otřeme. Takřka suchým štětcem budeme přejíždět židli směrem po létech dřeva tak, aby dřevo pod barvou na některých místech prosvítalo. Natíráme jen jednu vrstvu.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...