Studené nápoje podávané v hezkém skle

Studené nápoje podávané v hezkém skle

Přichází doba, kdy snídáme, obědváme nebo večeříme na zahradách a terasách, nebo tam jen tak s přáteli sedíme nad sklenkou. Je na čase podívat se, jestli jsme od loňské sezóny nerozbili mnoho skla a není zapotřebí zásoby sklenic doplnit. Rozličné pivní sklenice Vedle pivních půllitrových sklenic je dobré mít i...

Přichází doba, kdy snídáme, obědváme nebo večeříme na zahradách a terasách, nebo tam jen tak s přáteli sedíme nad sklenkou. Je na čase podívat se, jestli jsme od loňské sezóny nerozbili mnoho skla a není zapotřebí zásoby sklenic doplnit.

Rozličné pivní sklenice
Vedle pivních půllitrových sklenic je dobré mít i sklenky na „malé pivo“ - tedy 3dcl. Doma bychom ale měli mít i klasické půllitry, případně pro znalce nějakou pěknou stylovou porcelánovou holbu s víčkem. Nutný je i džbán na točené pivo – skleněný, porcelánový nebo kameninový.

Sklenky na vína
Na zahradu se hodí jednoduché, běžné soupravy sklenek na červené víno, na bílé víno, případně i na sekt a na sladká vína. Sklenky na červené víno jsou baňatější, protože vůně a chuť se při vyšší teplotě červeného vína musí v širším uzavřenějším prostoru dokonale rozvinout.

Bílé víno se podává studenější a během popíjení se nesmí ohřát. Proto sklenky jsou na vyšší stopce, aby se teplo ruky nepředávalo do pohárku, užší a s vyšším kalichem.
Sklenky na šampaňské můžeme mít buď jako tzv. misky, nebo vysoké uzavřené pohárky.

Na limonády všeho druhu
Typické mnohdy je, že když přijdou hosté, sklenky na pivo i víno máme. Když si ale někdo objedná nealko, najednou není po ruce žádná parádní sklenice, do které bychom mu citronádu nebo jiný soft drink připravili. Správné limonádové sklenice jsou z tenkého skla, mírně se rozšiřující kalíšky o obsahu 2,5 až 3 dcl. Nejvhodnější je velmi jemný dekor, jako třeba decentní brus ve stylu třicátých let. K soupravě často patří i džbán.

Minerálka a další nealkoholické nápoje ale vyniknou i ve vyšších sklenkách na whisky se silným dnem, nebo ve sklenkách na bílé víno. V módě jsou opět barevné soupravy z lesklých i matných plastů, na kterých designéři dokazují, že plasty nové generace při originálním zpracování mohou mít vysokou estetickou hodnotu.

Na dětské nápoje
Pro děti máme připraveny sklenky ze silného skla. Když odrostou plastovým kalíškům, jsou nutné silnostěnné sklenky se zakulaceným okrajem, třeba z lisovaného skla. Okraj musí být hladký, aby se o něj děti nezranily, a silný - zejména pro malé děti, které by mohly někdy kus velmi tenké sklenice nechtěně ukousnout. Pro děti jsou opět nejvděčnější pestré nápojové sety z barevných plastů.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...