Nápoje vymyšlené do horkého dusna

Nápoje vymyšlené do horkého dusna

Dny, které prožíváme, jsou velmi dusné – po celý den pijeme vodu a těšíme se na chladnější večer. Tehdy přijde k chuti lehká večeře třeba ve formě salátu a k tomu třeba osvěžující koktajl. Pokud si chceme doma připravit nějaký exotický drink, přímo se nabízejí nápoje na bázi bílého rumu (třeba Cuba Libre), se kterými...

Dny, které prožíváme, jsou velmi dusné – po celý den pijeme vodu a těšíme se na chladnější večer. Tehdy přijde k chuti lehká večeře třeba ve formě salátu a k tomu třeba osvěžující koktajl. Pokud si chceme doma připravit nějaký exotický drink, přímo se nabízejí nápoje na bázi bílého rumu (třeba Cuba Libre), se kterými se budeme cítit při troše fantazie v našem vedru jako v havanském baru Floridita….

Chceme-li si tedy udělat horké léto s rumovými koktajly, koupíme bílý rum a limetky, připravíme si spousty ledu, za oknem nebo na zahrádce pěstujeme hodně máty…. K dosažení správného efektu potřebujeme ještě dlouhá míchátka, dlouhé koktajlové lžičky a slámky. Dokonalou souhru chutí představuje kombinace rumu, limetkové šťávy, cukrového sirupu a máty – zkrátka Mojito:

Mojito
1 cl cukrového sirupu, 5 mátových lístků, 2 cl limetkové šťávy, 6 cl bílého rumu, kostky ledu, snítka máty, soda

Do vysoké sklenice vložíme rozemnuté lístky máty (omyté je lehce rozmačkáme v dlani). Do šejkru dáme limetkovou šťávu, rum, cukrový sirup, led. Protřeseme, nalijeme do sklenky na mátu, dolijeme sodou a ozdobíme snítkou máty.

Cuba Libre
4 cl rumu Habana club, 1 cl limetkové šťávy, Coca-Cola, kostky ledu

Do vysoké sklenice na kostky ledu nalijeme rum a limetkovou šťávu. Dolijeme vychlazenou kolou. Sklenici zdobíme plátkem limetky a podáváme s míchátkem a slámkou.

Mary Pickford
4 cl bílého rumu, 15 cl ananasové šťávy, střik grenadiny, led

Do vysoké sklenky dáme na kostky ledu rum a ananasovou šťávu, zamícháme a zastříkneme grenadinou. Podáváme se slámkou a míchátkem, zdobíme kouskem ananasu.

Hemingway Speciál
4 cl bílého rumu, 2 cl limetkové šťávy, 12 cl grapefruitové šťávy, 2 cl maraschina, led

Všechny ingredience dáme do šejkru, velmi energicky protřeseme a nalijeme do vysoké sklenky. Zdobíme plátkem limetky, podáváme se slámkou a míchátkem.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...