Barvy stěn a důležité doplňky

Barvy stěn a důležité doplňky

Pokračujeme v seriálu o letním budování kuchyně. Pokud jsme se už rozhodli, v jaké barvě koupíme nový nábytek nebo v jakém tónu jej zrenovujeme, je čas přistoupit k barevnému řešení stěn - vymalujeme je nebo necháme vymalovat. Do kuchyně se obecně doporučují světlé odstíny modré, které působí chladně a čistě, stejně...

Pokračujeme v seriálu o letním budování kuchyně. Pokud jsme se už rozhodli, v jaké barvě koupíme nový nábytek nebo v jakém tónu jej zrenovujeme, je čas přistoupit k barevnému řešení stěn - vymalujeme je nebo necháme vymalovat. Do kuchyně se obecně doporučují světlé odstíny modré, které působí chladně a čistě, stejně jako modrozelená, dále můžeme zvolit žlutozelenou, jemně žlutou - a samozřejmě univerzální bílou či jemně vanilkovou.

Pak se zamyslíme nad zdánlivou maličkostí a podružností, která ale v novém interiéru hodně vynikne – jsou to různé květináče, které díky své dnešní velké rozmanitosti jsou podstatným doplňkem kuchyňského nábytku.

V případě, že jsme se rozhodli novou kuchyni uspořádat v techno stylu, ať už investujeme do nových modulů, nebo si pomůžeme renovací dvířek metalovou tapetou, využít při nákupu doplňků můžeme módní vlny kovových květináčů, které sjednotí a doplní interiér. Výběr je opravdu široký – od světlého kovu (vypadá jako obyčejný kbelík nebo zahradní konvice) po všelijaká celkem vkusná patinování. A tvary nejsou také fádní – válce, hranoly, vázy se nabízejí ještě ke všemu v rozličných velikostech, jejichž vhodné uspořádání umocní celkový dojem. A co do nich? Bazalku, tymián, mátu, oregáno, meduňku a další bylinky bychom měli mít opravdu celé léto přímo u ruky. V této době je používáme více než kdy jindy – denně do salátů, na těstoviny i k masu; některé jsou také součástí nebo ozdobou míchaných nápojů.

Jinak v tradičněji nebo rustikálně pojaté kuchyni nic nezkazíme s přírodními neglazovanými květináči – hlavně na bylinkovou zahrádku na kuchyňském parapetu se hodí výborně. Koupit můžeme půvabné hrnce - petrželáky s otvory, nebo různě pospojované květináče na bylinky. Viděli jsme třeba zajímavý terakotový čtyřkvětináč, kdy jednotlivé misky byly spojeny do kruhu, jinde byly jednotlivé květináče spojeny podélně – vytvářely jakýsi terakotový truhlík. Zajímavost naší kuchyni určitě také dodají i vysoké a štíhlé terakotové květináče nazvané „bambus“, které svým střídavým zužováním a jednotlivými články opravdu napodobují stvol bambusu.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...