Nejen obkládačky

Nejen obkládačky

Nad kuchyňskou linkou by měl být přehled, na stěně pod horními skříňkami ale nemusí být vždy jen obkládačky. Odborník na stěnu může připevnit hliníkové desky, čímž vznikne jednoduchou cestou nefalšovaný dojem „techno kuchyně“. Existují také moderní speciální povrchy, které se dávají na stěny do koupelny místo...

Nad kuchyňskou linkou by měl být přehled, na stěně pod horními skříňkami ale nemusí být vždy jen obkládačky. Odborník na stěnu může připevnit hliníkové desky, čímž vznikne jednoduchou cestou nefalšovaný dojem „techno kuchyně“. Existují také moderní speciální povrchy, které se dávají na stěny do koupelny místo obkládaček – jejich aplikace však opět většinou vyžaduje odborníka. Ale s čím si poradíme sami, je silná vinylová tapeta. Ta se třeba hodí, když budujeme malou, jednoduchou a nenáročnou kuchyni či kuchyňský kout, nebo se rychle nemůžeme rozhodnout pro typ obkládaček (a mezitím se nám už špiní stěna…) a podobně.

S vinylovou tapetou se pracuje velmi jednoduše. V obchodech najdeme nejen pravé „kuchyňské“ vzory – tedy naznačené obkládačky s občasným obrázkem hrníčku nebo jiného kuchyňského motivku, ale i celkem nápadité a vkusné vzory. Převažují jednobarevné tapety s jednoduchým vzorem dlaždiček, k mání jsou ale i odvázanější vzory - tapety plné abstraktních barevných skvrn, nebo najdeme i barevné kaňky rozprsknuté na ostře barevném pozadí tapety. Originální do malé, mladé, extravagantní kuchyně.

Koupíme odpovídající lepidlo – musí na něm být uvedeno, že je určeno pro silné a velmi těžké (vinylové nebo textilní) tapety! Lepidlo se prodává v prášku a musíme je podle návodu namíchat s vodou. Tady doporučujeme postupovat přesně podle návodu a nedat prášku více, jinak nám lepidlo nabude a jeho příprava bude vypadat jako „hrnečku vař“…, všude bude rychle nabývající průhledná škrobovitá hmota. Po chvíli lepidlo naneseme několikrát na tapetu a necháme ji „odpočinout“. Po půlhodině bude měkká a dobře se nám s ní bude pracovat. Lehce se dá přiložit na stěnu, jen si předem musíme připravit a rozměřit všechny průřezy, jako třeba otvory na zásuvky.

Na stěnu s tapetou dáme bez problémů poličku, drátěný věšák nebo plošně umístíme „totální“ drátěný program – myšleno velká nerezová síť s velkými oky, která doplní efektně interiér, a zároveň přímo na ni rozvěsíme kuchyňské náčiní – zbývá jen koupit sadu nerezových háčků. Síť ale musí být jednoduše snímatelná, aby se občas dala důkladně omýt stěna za ní.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...