Komfortní chlazení

Komfortní chlazení

Úkolem původních ledniček bylo prodloužit životnost potravinám, které podléhají rychle zkáze. S možností nařídit teplotu na optimální stupeň a s nástupem mrazniček však převzaly lednice hlavně funkci chladicí, která umožňuje uchovat v čerstvém stavu co nejvíce druhů potravin. Klimatické zóny V posledních letech...

Úkolem původních ledniček bylo prodloužit životnost potravinám, které podléhají rychle zkáze. S možností nařídit teplotu na optimální stupeň a s nástupem mrazniček však převzaly lednice hlavně funkci chladicí, která umožňuje uchovat v čerstvém stavu co nejvíce druhů potravin.

Klimatické zóny
V posledních letech výrobci zareagovali na trend zdravějšího stravování s bohatým podílem ovoce a zeleniny. Prostory chladniček se zvětšily a rozdělily na různé „klimatické“ zóny vyhovující konkrétnímu typu potravin. Přibyly zejména zásuvky na dlouhodobé uchování čerstvé zeleniny a řada nových funkcí rozšířila kvalitu chlazení i komfort obsluhy a údržby.

Na šampaňské
Variabilita vnitřního uspořádání poskytuje možnost využít chladničku podle individuálních potřeb. Většina funkcí směřuje k pohodlnějšímu a racionálnějšímu využití a také k úspoře energie. Nejmodernější spotřebiče jsou vybaveny například funkcí rychlého zchlazení (ice party), díky které se rychle ochladí láhev vína či šampaňského na požadovanou teplotu, aniž by praskla. Ventilační systém (no frost) zajišťující dokonalý oběh vzduchu v chladničce i mrazničce zabraňuje vzniku námrazy, takže odpadá nepříjemné odmrazování.

Čerstvé potraviny
Různě označovaná funkce (bio fresch, perfect fresch) vytváří optimální prostředí pro uchování čerstvých potravin a prodloužení jejich trvanlivosti tím, že odstraňuje vlhkost a zajišťuje dokonalou cirkulaci vzduchu. Funkce prázdninového režimu nastavuje pohotovostní teplotu a výrazně omezuje spotřebu energie. Na rychlou přípravu ledu lze použít funkci rychlého zmrazení (super freeze), systém air care vstřebává intenzivní pachy a super cool umožňuje rychlé zchlazení teplých pokrmů.

Šestý smysl
Nejmodernější spotřebiče jsou vybaveny technologií „šestý smysl“, která reaguje na nežádoucí změny uvnitř chladničky, vyhodnocuje je, napravuje a o všem informuje spotřebitele prostřednictvím LCD displeje.

Ke krátkodobějšímu uchování chladných poživatin a nápojů slouží také různé termostatické nádoby a tašky. Po technologické stránce už zde není příliš co vymýšlet. Rozšiřuje se však nabídka designů odpovídající současným trendům. Barevné termosky s chladnými či horkými nápoji se tak stávají praktickým i dekorativním doplňkem domácností.

Spotřebu energie omezí:
spotřebič energetické třídy A a A+
nastavení optimální teploty (v chladničce +5 oC, v mrazničce –18 oC)
udržování čistoty gumového těsnění u dvířek
umístění spotřebiče dále od sporáku a topení

-jop-
Foto: Whirlpool

Komentáře

Načítám komentáře...