Neobvyklé předměty, které hlídají náš čas

Neobvyklé předměty, které hlídají náš čas

Minutky jsou v dnešní kuchyni naprostou nezbytností. Na trhu je jich široká paleta, ve všech barvách, vyvedené v různých materiálech a v různých technických provedeních. Dělí se na dvě velké skupiny – mechanické a digitální. Digitální minutky jsou dnes většinou už přímou součástí sporáků nebo jsou vestavěné v...

Minutky jsou v dnešní kuchyni naprostou nezbytností. Na trhu je jich široká paleta, ve všech barvách, vyvedené v různých materiálech a v různých technických provedeních.

Dělí se na dvě velké skupiny – mechanické a digitální. Digitální minutky jsou dnes většinou už přímou součástí sporáků nebo jsou vestavěné v samostatné – klasické, horkovzdušné i multifunkční – troubě. Digitální kuchyňská minutka je vlastně digitální časovač s odpočtem, který umožňuje nastavit dvěma tlačítky časový interval. Jednak v minutách (0 - 99 minut) a potom po sekundách. Uplynutí nastaveného časového intervalu nám minutka oznámí jak akusticky, tak také světelným signálem.

Barevná škála mechanických minutek je právě tak široká jako fantazie tvarů, jejich design je uzpůsobený nejrůznějšímu vzhledu a stylu naší kuchyně. Minutky mechanické najdeme tak zakuklené, že je někdy ani nepoznáváme. Ve tvaru konvičky, květináče nebo hrnečku, a také různých panáčků. Cenové rozpětí u mechanických minutek je dosti široké – jednoduchou minutku můžeme zakoupit už za 100 korun, ale také za několik tisíc. Například italská mechanická minutka ve tvaru panáčka třeba vyjde na více než 2.000 korun.

A když už přikoupíme do kuchyně něco, co není možné schovat do zásuvky (i když je to maličkost jako právě minutka), jsme okamžitě u věčné otázky – kam s tím? Dá se to vyřešit několika způsoby. Kulaté moderní minutky (třeba ty ve tvaru malých hodin) mají zabudován magnet nebo očko k pověšení na závěsný systém nebo oboje dohromady. Umístit ji tak můžeme kamkoliv, kde bude po ruce. Některé minutky jsou vyloženě dekorativní a určené pouze k postavení na rovnou plochu – jako právě různí panáčci, květináčky a podobně. Předem s tím musíme počítat a při nákupu si zvolíme minutku, která nám nebude v kuchyni překážet.

-ag-
Foto: Eva Solo, Tescoma

Komentáře

Načítám komentáře...