Bar venku na zahradě

Bar venku na zahradě

Barový pult někde na příhodném místě na zahradě je pro příležitostnou i pravidelnou velkou společnost hostů nečekaným, ale dobrým nápadem. Příhodným místem je obytná a relaxační část zahrady, někde poblíž ohniště, krbu, grilu... Při pořádání trochu sportovněji či volněji zaměřené garden party, kdy se lidé procházejí...

Barový pult někde na příhodném místě na zahradě je pro příležitostnou i pravidelnou velkou společnost hostů nečekaným, ale dobrým nápadem. Příhodným místem je obytná a relaxační část zahrady, někde poblíž ohniště, krbu, grilu...

Při pořádání trochu sportovněji či volněji zaměřené garden party, kdy se lidé procházejí po zahradě a zastavují se u stolečků s různými pochoutkami, takový barový pult přijde ke slovu. Zejména, když pozveme více lidí, kteří se ne všichni vzájemně znají. Poznají se rozhodně rychleji a lépe u baru, než když je striktně rozesadíme ke stolu. Během táboráku nebo grilovacího večírku barový pult postavíme poblíž improvizovaného výčepu nebo stolku s nápoji. Barový pult poslouží jako dlouhá tabule, u které se každý obslouží sám – naservírovat sem můžeme různé studené mísy, zeleninové saláty i sladké chody.

Ale i pro nás, když jsme doma sami, při nekonečných zahradních pracích je sklenice piva u baru obklopeného stromy a květinami zajímavou alternativou. Na naši dobrou náladu a relaxaci bar venku na vzduchu působí velmi podobně jako ten uvnitř. Navíc při sklence u baru obvykle dostaneme i sem tam nějaký ten dobrý nápad – můžeme popíjet a přitom souběžně obhlížet zahradu. Pohodlně opřeni, hezky z výšky přehlédneme hotové dílo i to, co by se dalo ještě vylepšit, poopravit, dodělat. A paradoxně se tak možná unavíme méně, než když se sesuneme do zahradního křesílka, kde ztuhnou nohy a ze kterého se po chvíli jenom těžko vstává.

Jaký barový pult tedy na zahradu umístit? Domácí kutil zajásá, protože jej dokáže vyrobit – vždyť to chce jenom pevný základ a stabilní nohy. „Exteriérový“ barový pult má svá určitá specifika: měl by být širší a pevnější než ten, který máme v kuchyni. Dále je nutné, aby byl odolný proti nepřízni počasí, pokud jej necháváme na zahradě přes celé léto. Potom si musíme rozmyslet, zda bude připevněn na jedno místo, nebo s ním budeme chtít podle libosti hýbat. V tom druhém případě potřebujeme vědět, zda bude stávat na přece jenom hrbolatém a měkkém trávníku, anebo na rovné ploše – třeba dlážděné terase (na rovné ploše můžeme u venkovního baru i posedávat, na trávě ale spíše postávat – vysoké židle by tu nebyly stabilní). Těžký fixní pult bude zřejmě připevněný k betonové terase, mobilní musí zase být zároveň lehký i stabilní.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...