Léto v zahradě: gril, krb, udírna – nebo všechno dohromady?

Léto v zahradě: gril, krb, udírna – nebo všechno dohromady?

Za letních večerů (ale také za jarních i podzimních) nám na zahradě chutná natolik, že se už možná začínáme poohlížet po něčem složitějším, nákladnějším a univerzálnějším, než je levný hliníkový gril. Chceme ho možná vyměnit za něco, na čem by se dal vylepšit stále se opakující sortiment jídel a kde by jejich chuť...

Za letních večerů (ale také za jarních i podzimních) nám na zahradě chutná natolik, že se už možná začínáme poohlížet po něčem složitějším, nákladnějším a univerzálnějším, než je levný hliníkový gril. Chceme ho možná vyměnit za něco, na čem by se dal vylepšit stále se opakující sortiment jídel a kde by jejich chuť byla ještě lepší.

Na výběr máme v takovém případě široký sortiment výrobků - zahradní krby všeho druhu - některé jsou kombinované s udírnou - anebo také gril kombinovaný s udírnou. Řešením jsou také přenosné nebo pojízdné designově vyvedené dražší zahradní grily s šamotovou vyzdívkou.

Pokud jsme se někde u přátel zhlédli v zahradním krbu a prakticky jsme se pro jeho stavbu či nákup rozhodli, musíme mít na mysli, že abychom byli nakonec spokojeni, musíme investovat nějaký ten čas do shromažďování informací, porovnávání parametrů jednotlivých výrobků i jejich cen.

Za prvé se musíme rozhodnout: budeme investovat do nákupu krbu anebo do jeho stavby? Je i něco mezi tím – některé krby se dodávají v dílech a sami si je sestavíme. Například krby z umělého kamene nám dodají v jednotlivých prefabrikovaných dílech, jejichž sestavení není složité.

Zahradní krby jsou určeny většinou ke spalování dřeva nebo dřevěného uhlí. Většinou se vyrábějí krby stojící u zdi - navazující svou zadní stěnou na zeď. Mohou být i rohové. Efektní jsou ale i volně stojící krby. Pokud jde o možnosti úprav pokrmů, jídlo můžeme připravovat na grilovacích jehlách, dále na roštu a potom také v udírně.

Zahradní krby se vyrábějí z různých materiálů – z bílého či z barevného betonu, mohou být dekorované mozaikovou dlažbou nebo může být povrch z bílých, šedých či růžových kamínků...
Další krby jsou třeba z umělého kamene (tady je možné si vybrat dokonce z desítek barevných odstínů). Materiál určuje konečný efekt – podle něj se u svého krbu budeme cítit. U krbu obloženého velkými neotesanými kameny budeme jako v kanadské divočině někde u horského srubu, vysoký bílý krb s udírnou zase evokuje pobyt někde v Řecku nebo na Sicílii.

-ag-

Komentáře

Načítám komentáře...