Z kuchyně by mohla být ložnice – napadlo čtenářku

Kuchyně se přesune do obýváku, do kuchyně ložnice

Autor: Petra Kolaříková

Co když bychom kuchyni propojili s obývákem a z bývalé kuchyně udělali ložnici? Napadlo čtenářku, která se na nás obrátila pro zpracování tohoto řešení do 3D návrhu.

Pro paní Kuncovou jsem v jednom z minulých dílů našich návrhů vymýšlela řešení obývacího pokoje s pódiem, ve kterém byla schovaná postel. Paní nám napsala: „Váš návrh se nám velice zamlouval, ale napadla nás ještě jedna možnost, která by mohla vyřešit naši přeměnu bytu - a to z 3+1 na něco jako 4+kk - spojením obývacího pokoje s kuchyní. V bývalé kuchyni by pak mohla být ložnice…“ Rozhodla jsem se tedy, že její žádosti vyhovím a zpracuji ještě variantu obývacího pokoje s kuchyňským koutem.

Kuchyňskou linku jsem umístila na stěnu místnosti, z jejíž druhé strany je bytové jádro, které se bude rekonstruovat, a odkud se vyvedou rozvody vody a odpady. Kuchyni jsem řešila protilehlými linkami – v té u stěny je umístěna varná deska, myčka, dřez a vysoké skříně pro troubu a mikrovlnku a vestavěnou chladničku. Druhá linka je hlavně o pracovní ploše a úložných širokých zásuvkách. Kuchyně je jednoduchá, čistá a především funkční a praktická.

Kuchyně se přesune do obýváku, do kuchyně ložnice

Z druhé strany poloostrůvku jsem umístila sedací soupravu s konferenčním stolkem a taburetkou. Jednoduchou stěnu s plochou televizí jsem umístila na stěnu proti kuchyňské lince. Výhodou je, že je na ni vidět ze všech stran - z kuchyně, ze sedací soupravy i od jídelního stolu. Ten našel své místo u stěny naproti oknu. Velká fototapeta s krásnými květy dodává prostoru naprosto jedinečný vzhled a oživí jinak strohý interiér.

Na dvou protilehlých stěnách je čokoládově hnědý nátěr, zbylé mají lehce hnědavý nádech. Hnědá barva v kombinaci s bílou působí luxusně a velice příjemně. Doplňkovou barvu jsem zvolila růžovou, protože se objevuje na fototapetě a s hnědou si dobře rozumí.

Nábytek je kombinace exotického dřevodekoru a bílé barvy. Nezbytné jsou římské roletky na okně, které místnost zútulní. Důležité je také osvětlení, které není pouze jedno centrální, což bývá častá chyba v interiéru. Kuchyňská linka má osvětlenou pracovní desku, nad ostrůvkem jsou závěsná svítidla. Ta samá jsou také nad jídelním stolem. V části určené k odpočinku a sezení je velká stojací lampa. Další možnost je umístění LED diodových pásek kolem desky, která tvoří obklad stěny za televizí.

Kuchyně se přesune do obýváku, do kuchyně ložnice

Místnost na mě působí moderně a zároveň útulně. A co si myslíte vy?

Návrhy: Petra Kolaříková, www.design-domova.cz

Komentáře

Načítám komentáře...